W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Koncert: Lwów mieszkańcom Lublina na 700. urodziny miasta

Koncert: Lwów mieszkańcom Lublina na 700. urodziny miasta
Data rozpoczęcia 2017-03-26
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Filia DDK "Bronowice" - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice", Miasto Lublin oraz Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży "Galicja" we Lwowie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

W programie pokaz tańca współczesnego oraz pieśni w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Lwowa.

Zespół tańca współczesnego „Time-Out” powstał w roku 1999 przy Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży „Galicja” (Hałyczyna) we Lwowie. Założycielami i kierownikami zespołu od 18 lat są pracujący w tandemie Olena i Serhij Ahapowi. Obecnie balet wychowuje już trzecie pokolenie tancerzy, z których część staje się profesjonalnymi choreografami. W zespole uczestniczą dzieci i młodzież w wieku od 6 do 25 lat. W repertuarze znajdują się prezentacje należące do wszystkich gatunków tańca współczesnego: Hip-Hop, Modern, Modern Jazz, Contemporary, Break dance, Krump, Ruch Kreatywny. Oprócz tego są też zajęcia z tańca klasycznego, pozwalające uczestnikom zespołu na lepsze zrozumienie natury choreografii. Zespół „Time-Out” jest uczestnikiem i laureatem wielu konkursów – miejskich, regionalnych, krajowych oraz międzynarodowych. 

Studio muzyczne „Źródło” (Dżereło) powstało w roku 2000 w oparciu o zespół wokalno-instrumentalny „Źródło”, funkcjonujący przy Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży „Galicja” (Hałyczyna) we Lwowie. Kierownikiem zespołu jest autor, kompozytor i wykonawca Nazar Sawko, który został finalistą ukraińskiego show telewizyjnego „Głos kraju” (Hołos krainy). W skład studio muzycznego wchodzą dzieci w wieku 7–19 lat, a program obejmuje następujące przedmioty specjalistyczne: wykonawstwo estradowe, podstawy warsztatu aktorskiego i inscenizacja pieśni. Zespół często współpracuje z Telewizją Lwowską, efektem tej współpracy jest nagranie już 7 programów autorskich. Studio muzyczne aktywnie działa na rzecz popularyzacji pieśni ukraińskiej. W tym celu zostało wydano trzy kasety oraz dwie płyty audio („Studio muzyczne „Źródło’”, „Młodzi śpiewają pieśni Iwasiuka”). Uczniowie Studio aktywnie występują zarówno w Ukrainie, jak i zagranicą. Członkowie zespołu są laureatami i zwycięzcami wielu festiwali i konkursów. W repertuarze zespołu znajdują się również utwory polskojęzyczne. We współpracy z zespołem tańcu współczesnego „Time-out” Studio przygotowuje profesjonalne projekty sceniczne.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej