W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert "Pieśni spod Niebieskiej"

Data rozpoczęcia 2012-11-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Koncert

Towarzystwo dla Natury i Człowieka zaprasza na koncert tradycyjnej muzyki Roztocza. Wystąpi Bronisław Bida (skrzypce), zespół śpiewaczy z Łukowej oraz uczestnicy warsztatów, którzy zaprezentują pieśni z Łukowej i Chrzanowa.

Bronisław Bida z Gródek (gm. Turobin) ur. 1927. Skrzypek o unikalnym bogatym w melizmaty stylu, lirycznym brzmieniu i bardzo tradycjnym repertuarze. Jest uczniem Józefa Radeja i jednym z nieliczych roztoczańskich muzyków, którzy przekazują umiejętności i melodie swoim uczniom. Wielokrotnie nagradzany, m.in. na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.

Zespół Śpiewaczy z Łukowej I (gm. Łukowa). Bezdyskusyjnie jedna z najważniejszych grup śpiewaczych w Polsce, prezentująca najbardziej autentyczny dawny repertuar pieśni obrzędowych w oryginalnym miescowym stylu. Na uwagę zasługują szczególnie archaiczne pieśni weselne. Jako jedyny zespół śpiewaczy czterokrotnie zdobyły Złotą Basztę – główną nagrodę festiwalu w Kazimierzu. Czlonkinie zespołu: Maria Groniewska, Janina Bździuch, Maria Gaca, Józefa Majkowska, Janina Stelmach, Krystyna Regiel, Eugenia Turczyniak, Kazimiera Rybak.

Wstęp wolny

Powiązane:

Warsztaty Kultury

Najważniejsze wydarzenia cykliczne