W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert relaksacyjny mis kryształowych

Data rozpoczęcia 2019-05-29
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 25 zł
Kategoria Koncert

Misy kryształowe są wzorowane na tybetańskich misach metalowych, ale wytwarzane z czystego kwarcu. Brzmią inaczej, mają inny zakresy wibracji i są głównie używane w celach terapeutycznych. Wprowadzają słuchaczy w stan głębokiego relaksu, wyciszenia i lekkiego transu, wpływając na pracę mózgu w zakresie fal alfa i theta.

Stan głębokiej relaksacji sprawia, że doświadczamy uczucia spokoju, równoważą się emocje i zwiększa pewność siebie, wzmacnia się nasza energetyka i kondycja psychiczna. Wibracje Mis Kryształowych, których będziemy mieli okazję posłuchać i odczuć są dostrojone do tej właśnie częstotliwości.

Znawcy zwracają uwagę przede wszystkim na częstotliwość 432 Hz, do której są dostrojone misy.
Transmisja częstotliwości 432 Hz w formie czystego matematycznego tonu może być korzystna jako nośnik leczniczej energii. Częstotliwość ta wibruje w sposób najbardziej typowy dla właściwości światła, czasu, przestrzeni, materii, grawitacji a także magnetyzmu, DNA oraz naszej świadomości. Wiele starożytnych instrumentów muzycznych było strojonych na ton 432 Hz. Jest to też częstotliwość uważana za najbardziej pierwotną i naturalną. Głównie dlatego nazywa się ją też częstotliwością kosmiczną.

Udział w wydarzeniu nie wymaga żadnego wysiłku, podczas całego spotkania uczestnicy i uczestniczki leżą na macie. Proszę przyjść w wygodnym ubraniu, można zabrać ze sobą matę (będą dostępne również na miejscu).

Marta Małocha – absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych, była dziennikarka radiowa, która w 2016 roku powołała do życia Pracownię Działań Twórczych FaraRaRa, z siedzibą na Starym Mieście w Lublinie, gdzie prowadzi m.in. zajęcia pracy z umysłem technikami kreacji mającymi swe źródła w twórczości artystycznej oraz prowadzi sesje indywidualnej głębokiej relaksacji z misami kryształowymi.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne