W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Koncert: Wiktor Szałkiewicz

Data rozpoczęcia 2017-05-26
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

muzyka / kultura białoruska

Bywa nazywany Bardem Wielkiego Księstwa Litewskiego. Wychowany na pograniczu kultur bard często porusza tematykę życia codziennego ludzi, którzy czują więź z ojczystą ziemią, ale uważają życie − miłość, śpiew, taniec, wychowanie dzieci − za ważniejsze od niekończących się wojen, zmieniających się okupacji i następujących po sobie kolejno władz. Piosenki jego autorstwa są bardzo osobiste, łączy się w nich liryka i publicystyka. Są również pełne sarkazmu, ironii i żalu po niespełnionych nadziejach.

Wiktor Szałkiewicz - białoruski bard, poeta, aktor i showman. Jest laureatem międzynarodowych konkursów i festiwali piosenki autorskiej: zdobywcą Grand Prix legendarnego festiwalu muzycznego „Basowiszcza 1992”i „Jesień Bardów 1992”, laureatem Festiwalu Pieśni Autorskiej ORRA i zdobywcą nagrody w nominacji „Wydarzenie festiwalu”, zdobywcą Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu „Przybycie Bardów 2005”. Teksty jego piosenek przetłumaczono na wiele języków, także na polski. Wiktor Szałkiewicz jest autorem siedmiu solowych albumów muzycznych, tomu poetyckiego Blues Wiosna oraz dwóch książek prozatorskich: Requiem dla rzeczy niepotrzebnych oraz Miasteczko G. i okolice. Został odznaczony jako kawaler Orderu Uśmiechu. 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne