W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lub design - Przestrzeniozmienianie

Lub design - Przestrzeniozmienianie
Data rozpoczęcia 2014-07-10
Godzina rozpoczęcia 17:30
Kategoria Akcja

Coraz częściej i intensywniej rozmawiamy o otaczającej nas przestrzeni. Nasze otoczenie wzbudza emocje. Niestety zazwyczaj negatywne! Miasta podporządkowane samochodom, podzielone, z chaotyczną zabudową, brudne, z fasadami budynków pokrytymi szpetnymi reklamami. Jednocześnie w siłę rośnie grupa ludzi, którzy się na to nie zgadzają i chcą "coś" z tym zrobić. W ciągu kolejnych trzech dni chcemy: zainspirować się, obejrzeć naszą przestrzeń i konstruktywnie ją popoprawiać. Pomoże nam w tym Ludwika Ignatowicz z warszawskiego Stowarzyszenia Odblokuj oraz Hubert Mącik - Miejski Konserwator Zabytków.

gdzie: Kawiarnia Kawka, ul. Okopowa 9 i 1/2
kiedy: 8, 9, 10 lipca 2014, godz. 17.30

Warsztaty otwarte dla wszystkich chętnych.

Prowadzenie:

Piotr Skrzypczak - 35-letni politolog tworzący lubelskie stowarzyszenie Homo Faber. Wraz z przyjaciółmi, od 9 lat starają się zmieniać na lepsze najbliższe otoczenie. Często w myśl zasady zrób to sam/a. Piotr to także niespełniony architekt, wciąż pasjonujący się kwestiami dobrego funkcjonowania ludzi w mieście, i ich wpływu na jakość życia. Miłośnik współczesnego, kreatywnego designu.

Ludwika Ignatowicz - socjolog, animator. Absolwentka socjologii Collegium Civitas oraz pedagogiki na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Aktywna członkini stowarzyszenia na rzecz poprawy środowiska mieszkalnego Odblokuj oraz fundacji na rzecz wspólnot lokalnych Na Miejscu. Głównym działaniem w ramach organizacji NGO jest włączanie mieszkańców w procesy projektowania i zmieniania miasta dla ludzi. Współpracuje również z kolektywem artystycznym „Palce Lizać”, gdzie współrealizuje nowatorskie pomysły dotyczące przestrzeni miejskiej, aktualnie opracowuje strategię rewitalizacji jednej z dzielnic Warszawy: Praga Północ. Współpracowała również z Fundacją Fundusz Współpracy przy projektach związanych z zakładaniem spółdzielni socjalnych. Uczestniczyła w wielu debatach w roli prelegenta m. in. zorganizowanej przez Autoportret, we współpracy z Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, debacie „Architektura partycypacyjna”. W tym roku współprowadziła warsztat w ramach Forum Praktyków Partycypacji na temat „O wyzwaniach partycypacji w małych ośrodkach i gminach wiejskich”. Prowadzi autorskie warsztaty dotyczące percepcji przestrzeni miejskiej. Konsultacje społeczne, animacja społeczności lokalnej, edukacja architektoniczna dla najmłodszych i dorosłych, badania dotyczące lokalności to zagadnienia najbliższe mojemu sercu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej