W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Lubelski Festiwal Filmowy cały rok: To miłość?

Data rozpoczęcia 2019-05-23
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, okazja do zapoznania się z najnowszymi filmami wschodzących gwiazd światowej kinematografii.

Majowy pokaz LFF to przypomnienie wybranych krótkometrażowych filmów z ostatniej edycji festiwalu. Proponowane filmy, choć nie połączone tematem czy formą, będące jedynie małą próbką repertuaru LFF 2018 wprowadzają ważne tematy których nie należy przeoczyć, przeciwnie, powinny stać się pretekstem do dyskusji.

1. Nic nowego pod słońcem / reż. Damian Kocur / Polska / 2017 / 25 min
Michał mieszka na wsi i pracuje przy hodowli krów. Jego każdy dzień wygląda dokładnie tak samo. Każdy, poza tym, w którym do Michała ma przyjechać dziewczyna poznana przez internet. Film nagrodzony Srebrnym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

2. Radość / reż. Vladimir Munkuev / Rosja / 2018 / 23 min
Przeciętnemu Jakucie Koli życie wydaje się proste. Dopóki nie poznaje Svetki. Dla niej chce się zmienić na lepsze. Jego starania przynoszą niespodziewane efekty. Film prezentowany m.in. na MFF w Moskwie.

3. Więź /  reż. Bernadette Mayer / Węgry / 2017 / 19 min
Anna to przeciętna 16-letnia dziewczyna, która nie dogaduje się z matką. Jest niecierpliwa, zdystansowana i zakochana. Ale pewnego dnia coś się zmienia.

4. Cavello / reż. Sven Bresser / Holandia / 2016 / 23 min
Kai i Thomas, dwóch 12-latków, są nierozłączni. Łączy ich wielka przyjaźń do momentu, gdy w ich klasie pojawia się nowa dziewczyna, która wpada Thomasowi w oko. Film nominowany do Nagrody Tuschinskiego.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne