W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lubelski Festiwal Filmowy | Pokaz filmu "Mnich z morza"

Data rozpoczęcia 2017-11-26
Godzina rozpoczęcia 16:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Kinoteatr Projekt
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

„Filmowi Lubelacy” to cykl pokazów na LFF, w ramach którego przybliżamy sylwetki filmowców pochodzących z Lublina. Pierwszym bohaterem naszego nowego cyklu będzie Filip Drzewiecki, montażysta filmu „Mnich z morza” w reż. Rafała Skalskiego.

W Tajlandii 70% mężczyzn wyświęca się na tymczasowego mnicha. Zgodnie z tajską tradycją każdy prawdziwy mężczyzna powinien raz w życiu wstąpić do klasztoru i zostać buddyjskim mnichem, nawet na kilka dni.

Ball ma dwa tygodnie, żeby odnaleźć spokój, ale cały świat próbuje mu przeszkodzić. Grand Prix dla filmu polskiego na 7. MFF HumanDOC 2016. Film prezentowany m.in. w ramach Semaine de la Critique podczas 69. Festiwalu Filmowego w Locarno oraz na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Filip Drzewiecki - absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi, Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej na kierunku Montaż Filmowy. Członek Polskiego Stowarzyszenia Montażystów PSM. Autor montażu filmów dokumentalnych, m.in. „Mnich z morza” (reż. Rafał Skalski), którego premiera odbyła się w sekcji Semaine de la Critique podczas 69. Festiwalu Filmowego w Locarno. Współpracował przy montażu takich filmów, jak m.in. „Deep Love” w reż. Jana P. Matuszyńskiego, „Zud” w reż. Marty Minorowicz, czy „Komunia” w reż. Anny Zameckiej.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne