W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Lubelski Festiwal Filmowy | Zbrodnia i kara

Data rozpoczęcia 2017-11-26
Godzina rozpoczęcia 19:20
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Kinoteatr Projekt
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

Powrót / The Return, reż. Damian Kocur (Polska) 2016, 21’
Ania wychodzi na pierwszą przepustkę z zakładu karnego. W domu czekają na nią mąż i kilkuletni syn. Wszystko jest ustalone - w czasie przepustki mają we trójkę opuścić kraj. Ania przed ucieczką postanawia jednak spotkać się z pewną kobietą.

Selfie, reż. Andrey Kartavtsev (Rosja) 2017, 15’
Złodziej kradnie turystce smartfona. Nie wie, że urządzenie się zepsuło i kamera cały czas nagrywa. To, co zarejestruje, zszokuje lokalnych policjantów. Polska premiera.

Lot krabów / Crabs' Flight, reż. Bhima Gandica & Inti Torres (Dominikana) 2016, 12’
Gdy matka dwóch synów, którzy znaleźli zwłoki na plaży, staje przed obliczem władzy, musi podjąć trudną decyzję, by uratować swoje dzieci.

Han, reż. Jonathan Choo (Singapur) 2016, 20’
Syn Hoh Yima zabił koreańską tłumaczkę mieszkającą w Singapurze. Ojciec wyrusza do Korei Płd., by pojednać się z rodzicami ofiary. Ta podróż nauczy go o sobie więcej, niż się spodziewał. Złota Kijanka na Camerimage.

Nędznicy / Les Miserables, reż. Ladj Ly (Francja) 2017, 15’
Nowy policjant uczy się od dwóch doświadczonych kolegów, jak nadużywać władzy. Gdy posuwają się za daleko lokalna społeczność jest tylko o krok od linczu. Nagroda Canal+ na Clermont Ferrand Short Film Festival. Polska premiera.

1977, reż. Raphael Pamplona (Brazilia) 2017, 14’
W 1977 w pokoju argentyńskiej czynszówki brazylijski zesłaniec dręczony przeszłością próbuje nie popaść w paranoję. Ale wtedy pojawia się komar… Film prezentowany m.in. w ramach Short Film  Corner MFF w Cannes. Polska premiera.

Flaga / Flag, reż. Matan Ben Moreh (Izrael) 2017, 8’
Po odnalezieniu na dziedzińcu spalonej flagi Izraela dyrektorka szkoły musi zdecydować, czy czy ujawnić prawdę. Film prezentowany na Vancouver International Film Festival. Europejska premiera.   

Najważniejsze wydarzenia cykliczne