W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lubelskie Spotkania Fotograficzne #2 "Kultowe miejsca spotkań – dawniej i dziś”

Data rozpoczęcia 2015-11-19
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Ośrodek “Brama Grodzka – Teatr NN”, Sala Czarna
Organizator Ośrodek “Brama Grodzka – Teatr NN”
Kontakt fotografialubelska@gmail.com
Udział Bezpłatny
Kategoria Wykład

Drugie Lubelskie Spotkania Fotograficzne poświęcone historii lubelskiej fotografii oraz współczesnemu życiu fotograficznemu w mieście. Tematem listopadowego spotkania będą miejsca spędzania czasu wolnego, gdzie toczy się życie towarzyskie, kulturalne, artystyczne.

Opowieść rozpoczniemy od prezentacji kilku historycznych fotografii ze zbiorów Ośrodka, przedstawiających dawne życie kulturalne i towarzyskie miasta. Następnie swoje fotografie zaprezentują zaproszeni goście: członkowie Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Głos oddamy również pozostałym uczestnikom. Każda osoba będzie mogła zaprezentować przyniesione ze sobą fotografie, przedstawiające miejsca związane z tematem Spotkań. W tym celu polecamy wcześniejszy kontakt e-mailowy lub telefoniczny – chętnie porozmawiamy i skonsultujemy fotografie.

Zachęcamy do zabrania zarówno plików cyfrowych, jak i papierowych odbitek – będzie możliwość zeskanowania i utworzenia własnej Kolekcji oraz dodania jej do wirtualnego zbioru Ośrodka. 

Jakich zdjęć oczekujemy? Przedstawiających miejsca i wydarzenia z przeszłości – zarówno kilkudziesięciu, kilkunastu, jak i kilku lat wstecz oraz zdjęć aktualnych. Jeśli posiadają Państwo fotografie ciekawe i niewyjaśnione, służymy radą i konsultacją w celu określenia miejsca ich wykonania, rozpoznania znajdujących się na nich obiektów oraz wydatowania.

Spotkania kierujemy zarówno do osób zajmujących się fotografią, jak również do zaciekawionych miastem i jego historią. Charakter Spotkań może posłużyć wzajemnej współpracy, wymianie informacji o nadchodzących wydarzeniach i działaniach fotograficznych oraz nawiązaniu wartościowych, twórczych znajomości. 

Wydarzeniu będzie towarzyszyć multimedialna wystawa zdjęć historycznych oraz współczesnych. Można nadsyłać fotografie odpowiadające na temat “kultowych miejsc spotkań”. Wybrane chętnie zaprezentujemy.

Współpraca:

• Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne

• Lubelska Szkoła Fotografii

Grupa Fotografów Lubelskich

 

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne