W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Mark Tokar Belveder Quintet

Data rozpoczęcia 2018-12-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 20 zł (bilet na cały dzień festiwalu)
Kategoria Koncert

Mark Tokar to wszechstronny kontrabasista w świecie jazzu, mistrz i kwintesencja nie tylko ukraińskiego freejazzu. Twórca i lider międzynarodowych projektów Leo’m’art i Mark Tokar Quintet. Uczestnik projektów „Resonance” Kena Vandermarka, „Five Spot” oraz trio Vandermark/Tokar/Kugel. W projekcie Belveder Quintet zespół wziął na warsztat kompozycje żyjącej jazzowej legendy – Wayne’a Shortera, amerykańskiego saksofonisty znanego ze składów stworzonych z Milesem Davisem, Ronem Carterem czy Brainem Blade’m.

Shorter znany jest ze swojego oryginalnego, duchowego podejścia do komponowania i muzyki. Jego oryginalna fraza, falowanie emocji, zwroty akcji, nieciągła narracja, brak tematu przewodniego, stabilnej harmonii i rytmu przyprawiają o zawrót głowy. Charakterystyczna cecha Quintetu to jego jednorazowy, niepowtarzalny charakter.

Jaroslaw Kazmirczuk – trąbka
Anrzej Dulysz – saksofon tenorowy
Taras Kuszniruk – gitara
Mark Tokar – wokal, kontrabas
Leonid Petkun – perkusja

Najważniejsze wydarzenia cykliczne