W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto movie dzieciom: Pokaz filmu „Koralina”

Miasto movie dzieciom: Pokaz filmu „Koralina”
Data rozpoczęcia 2013-12-08
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Film

Pokaz filmu „Koralina” – reż. Henry Selick, czas 100’, 2009 r.
Filmowe wnętrze - warsztat projektowania i tworzenia elementów wyposażenia wnętrz.

„Koralina” – reż. Henry Selick, czas 100’, 2009 r.
Tytułowa Koralina to bohaterka książki Neila Gaimana i jednocześnie jej filmowej adaptacji spod ręki Henry’ego Selicka. Selick do swojej wersji wybrał technikę nowoczesnej animacji, w świetny sposób ożywiając na ekranie dziewczynkę, jej rodziców oraz ich tajemniczy, niesamowity dom. Właśnie w tym domu Koralina odkrywa niezwykłe drzwi, prowadzące do innej, alternatywnej rzeczywistości. Kraina po drugiej stronie drzwi z początku wyda się dziewczynce wspaniała, po jakimś czasie okaże się jednak mniej przyjazna niż sądziła nasza bohaterka. Wraz z nowym przyjacielem, czarnym kotem, będzie musiała stoczyć walkę o przyszłość swoją i swoich rodziców. „Koralina”, obok znakomitej animacji, posiada też rzadko spotykany, nieco mroczny, budzący skojarzenia z dziełami Tima Burtona, klimat. W ostatnich latach jest to z całą pewnością jedna z najoryginalniejszych i najciekawszych propozycji jeśli chodzi o animację filmową.

Filmowe wnętrze - warsztat projektowania i tworzenia elementów wyposażenia wnętrz.
Scenografia w języku filmowym to sztuka kształtowania przestrzeni i tła akcji widocznej później na ekranie. To plastyczna oprawa filmu składająca się z dekoracji, kostiumów, rekwizytów, charakteryzacji postaci i oświetlenia.
Choć wygląda bardzo realistycznie, scenografię wykonuje się zazwyczaj z lekkich materiałów, takich jak drewno, dykta, płyta pilśniowa, płótno, tektura czy papier-mâché. Najważniejsze jest to, by oddać nastrój, klimat i przekonać widza, że akcja dzieje się w określonym czasie i miejscu.
Podczas warsztatu „Filmowe wnętrze” można będzie zabawić się w projektanta i stworzyć prosty mebel lub inny element wyposażenia wnętrz z tektury, papieru i innych ogólnodostępnych materiałów.
Warsztat dla dzieci od lat 7 do 13.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej