W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Miasto movie nocą - pokazy klasyki kina niemego z muzyką na żywo

Data rozpoczęcia 2013-06-08
Godzina rozpoczęcia 22:00
Data zakończenia 2013-06-09
Godzina zakończenia 01:00
Kategoria Film

Contemporary Noise Sextet gra do filmu „Brzdąc" Charlesa Chaplina.

Contemporary Noise Sextet – formacja założona przez braci Kapsa, wcześniej współtworzących Something Like Elvis. Zespół wcześniej znany też jako Contemporary Noise Quintet, aktualnie związany z niemiecką firmą wydawniczą Denovali Records. Muzykę zespołu można określić jako energetyczny jazz, z elementami muzyki filmowej, jednak różnorodność dźwięków nie pozwala jednoznacznie zaszufladkować wypracowanego przez muzyków stylu.

Orkiestra Nocy Kultury gra do filmu „Światła Wielkiego Miasta" Charlesa Chaplina.

Orkiestra Nocy Kultury to projekt polegający na stworzeniu specjalnej formacji muzycznej złożonej z lubelskich instrumentalistów, którzy pod okiem muzyków z grupy Contemporary Noise Sextet wykonają muzykę do niemego filmu Charlesa Chaplina – „Światła wielkiego miasta”. Koncert podczas Nocy Kultury poprzedzą trzydniowe warsztaty z muzykami z grupy Contemporary Noise Sextet, które odbywać się będą od 6 do 8 czerwca 2013.

Miejsce: Dziedziniec Archiwum Państwowego w Lublinie

Powiązane:

Warsztaty Kultury

Najważniejsze wydarzenia cykliczne