W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto Poezji: Koziołki Poetyckie / SLAM

Miasto Poezji: Koziołki Poetyckie / SLAM
Data rozpoczęcia 2016-06-03
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce Dom Słów, ul. Żmigród 1/ ul. Królewska 17
Organizator Dom Słów
Kontakt Zapisy: domslow@tnn.lublin.pl
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

To już druga edycja reaktywowanych Koziołków Poetyckich, czyli slamu Miasta Poezji. Zasady są proste: Czytacie lub mówicie swoje wiersze/teksty. Macie na to 3 minuty. Zwycięzcę wybierze publiczność.

Prowadzenie: Tomasz "Dolar" Dymek
Zapisy: domslow@tnn.lublin.pl
Limit darmowych noclegów został wyczerpany.

Skąd się wzięły Koziołki?
Koziołki Poetyckie były spotkaniami literackimi, które organizowane były w Lublinie w latach 2005 - 2010. W roku 2015 powróciły w nowej formie i teraz odbywają się podczas Festiwalu „Miasto Poezji” jako poetycki slam.

Czym jest slam poetycki?
Skrzyżowanie poezji i performance'u, swoisty festiwal słowa mówionego; podczas którego używanie jakichkolwiek rekwizytów, bądź instrumentów jest zabronione. Jury wybierane jest z publiczności, każdy uczestnik ma 3 minuty na zaprezentowanie swojego utworu, a zwycięzcy otrzymują nagrody pieniężne. Pomysłodawcą takiej formy wieczorków poetyckich jest Marc Kelly Smith, robotnik i poeta z Chicago, który w 1984 roku zorganizował serię odczytów poezji w jazz-klubie zwanym "The Get-Me-High Lounge". Chciał on w ten sposób wyrwać poezję z hermetycznego światka krytyków, teoretyków literatury i przywrócić ją zwykłym ludziom. Na podstawie w ten sposób zdobytych doświadczeń, Marc Smith zorganizował w 1986 roku pierwszy w historii SLAM, "The Uptown Poetry Slam", w klubie "Green Mill". W Polsce SLAM po raz pierwszy odbył się w 2003 roku w Starej Prochoffni, a jego zwycięzcą został Jaś Kapela.

Więcej informacji i pełny program festiwalu: http://teatrnn.pl/miastopoezji

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej