W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Miasto słucha, miasto opowiada. Warsztaty tworzenia słuchowisk miejskich

Miasto słucha, miasto opowiada. Warsztaty tworzenia słuchowisk miejskich
Data rozpoczęcia 2017-10-28
Godzina rozpoczęcia 10:00
Data zakończenia 2017-10-28
Godzina zakończenia 18:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”, ul. Wyżynna 16
Kontakt zapisy: a.kawka@ddkczubypoludniowe.pl
Udział Płatny
Koszt udziału 120 zł
Kategoria Warsztaty

Otwarta Pracownia Medialab dla dorosłych
Miasto słucha, miasto opowiada. Warsztaty tworzenia słuchowisk miejskich

  • 28.10.2017, godz. 10:00-18:00
  • 29.10.2017, godz. 09:00-15:00

Czy dobrze rozpoznajesz dźwięk szczekającego psa w oddali? Słyszysz, jak sąsiad ćwiczy arie pod prysznicem, a krakanie wrony i szum ulewy sprawia, że mocniej otulasz się kocem? Oznacza to, że dostrzegasz dźwięki miasta nawet, gdy na co dzień mijasz je obojętnie.

Proponujemy Tobie zostać współtwórcą dźwiękowego laboratorium. Będziemy nasłuchiwać, nagrywać, a potem „kroić”, „sklejać”, przetwarzać i miksować wszystko to, co uda nam się usłyszeć i zapisać na nasze urządzenia, tak już powszechne jak smartfony, tablety, ale i te bardziej profesjonalne, cyfrowe rejestratory dźwiękowe. Poznamy podstawowe techniki rejestracji dźwięku, jego edycji. Z nagranych dźwięków powstaną słuchowiska, reportaże, audycje, czy nawet pocztówki dźwiękowe, rodzaj Twojej, bądź wspólnej, autorskiej mapy dźwiękowej.

Jeżeli lubisz obserwować, nasłuchiwać, eksperymentować, poznawać nowe dziedziny tworzenia i wyrażania siebie, jeśli tak, to łap za swoje słuchawki, smartfona lub tablet i przybywaj na zajęcia, aby wspólnie z nami odkryć świat zaawansowanych rozwiązań technicznych i produkcji muzycznych.

Prowadzenie – Sebastian Bednarek – z wykształcenia pedagog, z pasji prowadzący warsztaty z obszaru oprogramowania muzycznego, robotyki i wszelkiego rodzaju form dźwiękowych, opartych na użyciu nowych technologii. Głęboko przekonany, że metoda warsztatowa to sposób na uwrażliwianie i odkrywanie świata. Pasjonat zjawisk oczywistych i tych „nieco” bardziej ukrytych. Prowadzi także różnorodne zajęcia związane z produkcją muzyczną, aranżacją i kompozycją z zastosowaniem laptopa i urządzeń peryferyjnych do stworzenia „domowego studia nagrań”. Jako twórca specjalizuje się w improwizowanych formach muzycznych, tworzeniu na żywo za pomocą oprogramowania Ableton Live i Logic Pro, korzystając z nowoczesnych urządzeń mobilnych i laptopa. Proponuje swojego rodzaju nowoczesne, alternatywne lekcje muzyki, które posługują się językiem współczesnym i korzystają z całej gamy technologicznych udogodnień, wprowadzając w sposób pełny i innowacyjny w tajniki tworzenia muzyki w XXI wieku. Do DDK przyjedzie z Gdyni zabierając ze sobą mobilną pracownię CreativeLab.

Współpracował m.in. z:

  • Fundacja Fabryka UTU: Warsztaty LOOPOWISKO_BYTÓW w ramach projektu Dźwiękospacery  
  • Kolonia Artystów: Warsztaty dźwiękowe w ramach projektu DOM | Dolne Otwarte Miasto
  • Centrum Kulturalne tuBaza Gdynia: Loopowisko warsztaty dźwiękowe
  • Muzeum Emigracji: warsztaty rodzinne, dla dzieci i młodzieży. Techniki nagraniowe
  • Centrum Design Gdynia: „ Sound Design” zajęcia w ramach Gdynia Design Days
  • Mazowiecki Instytut Kultury: szkolenie w ramach projektu Kulturalni Edukatorzy

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej