W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Międzynarodowy Festiwal Młodego Kina „Pełny Metraż” 2009

Data rozpoczęcia 2009-11-18
Data zakończenia 2009-11-22
Kategoria Festiwal

Jest to jedyny w Polsce Festiwal poświęcony wyłącznie pełnometrażowym filmom fabularnym kina niezależnego. Takie filmy są zjawiskiem szczególnym. Ich poziom artystyczny i myślowy wciąż się podnosi. Kręcone przez pasjonatów, powstają przede wszystkim z autentycznej potrzeby wypowiedzi i z pragnienia tworzenia kina, a nie z przyczyn komercyjnych. Tworzone są w oparciu o oryginalne, własne scenariusze twórców, dzięki temu stają się autentycznym i ważnym głosem pokoleniowym młodych ludzi.
Podobnie jak w poprzednich latach projekcje połączone będą ze spotkaniami i dyskusjami z twórcami.

Pełny Metraż pokaże w tym roku 9 filmów pełnometrażowych polskich i zagranicznych.

18 listopada nastąpi inauguracja festiwalu Pełny Metraż i rozstrzygnięcie konkursu My z Lublina podczas którego jury konkursowe przyzna najlepszemu filmowi nagrodę ufundowaną przez Miasto Lublin a publiczność przyzna nagrodę publiczności.
W jury konkursu My z Lublina zasiadają:
Natasza Ziółkowska Kurczuk - Reżyserka filmowa, scenarzystka i dziennikarka
Monika Januszek - dziennikarka radiowa
Barbara Kotowska - Dyrektorka Dzielnicowego Domu Kultury SM „Czechów” w Lublinie, prowadzi DKF ABC

21 listopada o godz. 20.30 odbędzie się premiera filmu „At Oglog” zrealizowanego przez grupę filmową Fabryczna Art w reż. Kuby Zubrzyckiego, zdjęcia: Piotr Miłkowski (czas trwania 85 min)
Twórcy filmu:

Jakub Zubrzycki (scenariusz, reżyseria) / Jarosław Blonka (kamery), Michał Kaźmierczak (dźwięk) / Piotr Miłkowski (zdjęcia), Maciej Niećko (fotosy) / Adrian Bogacz (muzyka), obsada: Mariusz Jakus (doktor), Mariusz Saniternik (on), MariuszWitkowski (Izabel), Przemysław Gąsiorowicz (Sid), Kinga Waligóra (Warren), Łukasz Król (asystent), Monika Babula (pielęgniarka), Tomasz Pukacki (Robert) i inni.

At Oglog to mroczny obraz społeczeństwa początku nowego tysiąclecia i chorych reguł, jakie nim rządzą. W szpitalu psychiatrycznym OGLOG dzieją się dziwne rzeczy. Nagle z celi znika pacjent DOKTORA o imieniu Vincent i na jego miejsce pojawia się ni stąd ni zowąd ON, podający się za Boga. Pobyt JEGO zmienia całkowicie relacje między pacjentami i władzami szpitala. Pogrążony w oparach alkoholowego amoku doktor błądzi po otchłaniach ludzkiej podświadomości, sterowany przez wyższą instancję...

W niedzielę 22 listopada nastąpi przyznanie nagrody publiczności „Pełny Metraż 2009”

Wstęp wolny

Najważniejsze wydarzenia cykliczne