W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Misterium "Pamięć Sprawiedliwych - Pamięć Światła"

Data rozpoczęcia 2008-09-26
Godzina rozpoczęcia 14:00
Data zakończenia 2008-09-27
Godzina zakończenia 20:00
Miejsce Plac Zamkowy
Kategoria Akcja

Od 26 września na Placu Zamkowym od godziny 14 do dnia następnego będzie odbywało się misterium "Pamięć Sprawiedliwych - Pamięć Światła". Na Placu zostanie zbudowany piec do wypalania gliny. W piecu tym przez dwa dni będą wypalane gliniane tabliczki z nazwiskami "Sprawiedliwych wśród Narodów Świata" i tych których ratowali. Obok pieca zostanie napisany Psalm 129 (w języku hebrajskim i w języku polskim).

27 września o godzinie 19.00 podczas Misterium, po wygaszeniu i wystudzeniu pieca tabliczki gliniane będą wręczone przedstawicielom tych lubelskich szkół, które zgodzą się wziąć "odpowiedzialność" za pamięć o konkretnej historii.
Każda ze szkół dostanie ze strony Ośrodka wsparcie w postaci specjalnie przygotowanego programu edukacyjnego. Przy każdej z tych szkół zostanie też posadzone drzewko upamiętniające tą historię.

Misterium odbędzie się w czasie trwania Kongresu Kultury Chrześcijańskiej.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne