W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Monadologia. Traktat o relacyjności – Aleksandra Hirszfeld, Marta Ziółek, Małgorzata Kuciewicz – Polska

Monadologia. Traktat o relacyjności – Aleksandra Hirszfeld, Marta Ziółek, Małgorzata Kuciewicz – Polska
Data rozpoczęcia 2015-11-11
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Organizator Lubelski Teatr Tańca
Udział Płatny
Kategoria Akcja

koncepcja i reżyseria: Aleksandra Hirszfeld / scenografia: Małgorzata Kuciewicz / centrala/ choreografia i reżyseria tekstu: Marta Ziółek / kostiumy i AR: Krzysztof Syruć / performerzy: Paweł Sakowicz, Agata Siniarska, Magda Marcinkowska, Korina Kordova / muzyka: Maria Kozłowska, Wojtek Urbański / instalacja świetlna: Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Marcin Strzała, Jacek Markusiewicz / produkcja: Ela Petruk, Ewa Paradowska / projekt graficzny: Olek Modzelewski

Czas trwania: 63 min

„Monadologia. Traktat o relacyjności” to projekt żywej instalacji scenicznej inspirowanej „Monadologią” G.W. Leibniza. Traktat ten, będący próbą całościowego opisu budowy i funkcjonowania świata, zyskuje nowe znaczenie w kontekście wzajemnego oddziaływania organizmu ludzkiego i miasta. Usieciowienie, które obecnie wydaje się naturalnym sposobem myślenia o mieście i szeroko pojętej komunikacji, w czasach Leibniza było domeną wizjonerów. Żywa instalacja sceniczna, zbudowana na kształt kryształu-labiryntu, składać się będzie z części performatywnej, konstrukcji architektonicznej, instalacji świetlnej, instalacji Augmented Reality oraz instalacji dźwiękowej. Instalacja na poziomie struktury odnosi się do wybranych koncepcji świata Leibniza. Wszelkie elementy budujące żywą instalację sceniczną, jak np. konstrukcja architektoniczna, instalacja audio czy nawet grafika użyta na kostiumach, odnoszą się do pięciu wybranych zagadnień spajających strukturę świata Leibniza i dających się odnaleźć we współczesnej rzeczywistości. Są nimi: perspektywa, percepcja, usieciowienie, monolog i powtórzenie. W warstwie fabularnej ten niezwykle metaforyczny traktat o świecie – o jego budowie i sposobie funkcjonowania – staje się punktem wyjścia do ponownego przemyślenia kwestii relacji między „ja” a współczesnym światem. Leibnizowskie monady – główna substancja budująca świat – z założenia nie mają okien ani drzwi, zatem z zasady nie komunikują się ani ze sobą, ani ze światem zewnętrznym.

www.hirszalex.art.pl/monadologia1.html

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej