W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Myśl w ruchu - zakończenie edukacyjnego programu pilotażowego

Data rozpoczęcia 2011-12-16
Godzina rozpoczęcia 14:30
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Projekt

Dobiega końca realizacja projektu „Myśl w ruchu” , edukacyjnego programu pilotażowego z Programu Rozwoju Edukacji na Rzecz Tańca, prowadzonego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Lubelski Teatr Tańca/Centrum Kultury w Lublinie.

Autorką i koordynatorką całości projektu jest Anna Żak (Lubelski Teatr Tańca, Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej) Projekt był prowadzony od września w trzech lubelskich szkołach podstawowych. Uczniowie trzech klas pierwszych, początkujący młodzi tancerze, którzy zaczęli poznawać taniec i rozwijać taneczną pasję, zapoznali się z technikami przede wszystkim tańca współczesnego i teatru tańca, ale także dzięki zaproszonym gościom - artystom z Warszawy, Łodzi, Wrocławia z takimi technikami jak balet, taniec narodowy, hip-hop, capoeira, improwizacjami łączącymi ruch z głosem.

W najbliższy piątek, 16 grudnia Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na prezentację „Taneczne żywioły” w ramach podsumowania projektu „Myśl w ruchu”.

Wykonawcami będą Uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie (choreografia pod kierunkiem Eweliny Drzał) Uczniowie klasy Ia Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie (choreografia pod kierunkiem Barbary Czajkowskiej) Uczniowie klasy I b Szkoły Podstawowej nr 28 w Lublinie (choreografia pod kierunkiem Joanny Szot)

Najważniejsze wydarzenia cykliczne