W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Na własne uszy: spotkanie z Czesławą Borowik

Na własne uszy: spotkanie z Czesławą Borowik
Data rozpoczęcia 2019-01-15
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Próba Cafe, ul. Grodzka 5
Organizator Radio Lublin S.A.
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Czesława Borowik – lublinianka, absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Podjęła pracę w Radiu Lublin w 1982 roku i przez wiele lat łączyła pracę dla programu lokalnego z intensywną współpracą z Redakcją Rolną Polskiego Radia. Dzięki spotkaniu z krakowianinem Jerzym Skrobotem zainteresowała się reportażem. Inny krakowianin prof. Andrzej Chwalba wspierał ją, gdy zakładała Stowarzyszenie Miłośników Historii Mówionej. W 1995 roku po wytypowaniu do nagrody Prix Italia reportażu Dymitr, Maria i fletnia Pana zajęła się wyłącznie reportażem. Zaowocowało to serią nagród (1996 – Nagroda Główna w Ogólnopolskim Konkursie Polska i Świat – Tu, gdzie jeszcze cisza trwa, 1998 – Nagroda Ake Blomstrom Memorial Prize, 1998 – Nagroda Główna w Polsko-Niemieckim Konkursie Dziennikarzy – Niemcy). Obecnie kierownik Redakcji Reportażu Polskiego Radia.

Dziurawe drzewa w Alei Ptaków

W Alei Ptaków, która jest przy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Głowackiego w Lublinie, niektóre drzewa są dziurawe. Przynajmniej tak widzi je jedna z mieszkanek, pani Jolanta. A mimo to wszystkie drzewa obsiadają ptaki, których koncert niezmiennie wypełnia Aleję. Podobnie wszyscy ludzie mają swoje marzenia i potrzebę miłości. Także wtedy, gdy realizacja większości z tych marzeń i potrzeb ograniczona jest przez ułomność ciała i  pozostaje w sferze tęsknot. Reportaż Dziurawe drzewa w Alei Ptaków to pełna czułości opowieść o miłości, która nadaje sens życiu dwojgu niepełnosprawnym ludziom, Jolancie i Andrzejowi Szymczakowskim.. Miłości, która w wielu wymiarach pozostaje w sferze tęsknot.