W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Najlepsze z najgorszych – przegląd kina klasy B

Data rozpoczęcia 2015-06-09
Godzina rozpoczęcia 21:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Kategoria Widowisko

Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nie trzymająca się całości, a także zaangażowanie i pasja autorów -to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu zobaczymy bardzo złe filmy, które jednak wpisane zostały do kanonu kina kultowego.

Plan dziewięć z kosmosu
reżyseria: Edward D. Wood
występują: Tor Johnson, Maila Nurmi, Béla Lugosi
horror, science-fiction/USA/1959
czas trwania: 79 min; od 16 lat

Ziemianie są o krok od wynalezienia bomby solarnej, wyjątkowo groźnej broni, która może zniszczyć Słońce i w konsekwencji cały Wszechświat. Zaniepokojeni tym faktem kosmici, podejmują próbę kontaktu z rządem USA. Gdy ich ostrzeżenia nie przynoszą rezultatu, zaczynają ożywiać umarłych i przechodzą do krwawego Planu 9. Obraz powstał w 4 dni i uznany został za „najgorszy film wszechczasów” a Ed Wood’a okrzyknięto „najgorszym reżyserem wszechczasów”.

Organizacja: Fundacja Nowa Aleksandria,Centrum Kultury w Lublinie

wstęp wolny

Najważniejsze wydarzenia cykliczne