W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Najlepsze z najgorszych – Tureckie gwiezdne wojny

Data rozpoczęcia 2015-09-01
Godzina rozpoczęcia 20:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Kategoria Widowisko

Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nie trzymająca się całości, a także zaangażowanie i pasja autorów -to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu zobaczymy bardzo złe filmy, które jednak wpisane zostały do kanonu kina kultowego.

Tureckie gwiezdne wojny
reżyseria: Çetin Inanç
science-fiction/Turcja/1982
czas trwania: 91 min

Nieudolna kopia znanego klasyka. Z braku środków finansowych do filmu bezczelnie wklejono oryginalne kadry z produkcji George’a Lucasa oraz ścieżki dźwiękowe z innych obrazów science-fiction. Sceny nakręcone przez tureckich artystów porażają przede wszystkim kuriozalnymi efektami specjalnymi, scenografią, rekwizytami, dialogami i aktorstwem… – żadne słowa nie opiszą tego, jak bardzo zły jest to film.

Organizacja: Fundacja Nowa Aleksandria,Centrum Kultury w Lublinie

wstęp wolny

Najważniejsze wydarzenia cykliczne