W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Narodowe Czytanie w Dworku Kościuszków| Ogród Botaniczny UMCS

Data rozpoczęcia 2016-09-03
Godzina rozpoczęcia 13:30
Miejsce Ogród Botaniczny UMCS, ul. Sławinkowska 3 ( wejście od ul. Willowej)
Udział Płatny
Kategoria Akcja

W najbliższą sobotę, 3.09.2016 r. w Dworku Kościuszków na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS, odbędzie się Narodowe Czytanie. Rok 2016 jest rokiem Henryka Sienkiewicza, więc tegoroczne Narodowe Czytanie odbędzie się pod znakiem „Quo vadis”.

Akcja rozpocznie się o godz. 13.30, od uroczystego wręczenia nagród laureatom Konkursu Literackiego „Botanik w słowa ubrany”.
Od 14.00 zaproszeni goście będą odczytywać wybrane fragmenty „Quo vadis”, dzięki czemu będzie można przenieść się do czasów Cesarstwa Rzymskiego i poznać trudne losy pierwszych chrześcijan. 

Organizatorzy zapraszają do uczestniczenia w wydarzeniu, a także do przygotowania i odczytania własnego, wybranego fragmentu

Tego dnia będzie można również uzyskać okolicznościowy stempel, który został przygotowany specjalnie z okazji Narodowego Czytania 2016. 

Zwiedzający, którzy 3 września w godzinach 13.00-16.00 okażą w kasie własny egzemplarz „Quo vadis”, uzyskają darmowy wstęp do Ogrodu.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne