W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowa Warszawa. Stanisława Celińska i Royal String Quartet

Nowa Warszawa. Stanisława Celińska i Royal String Quartet
Data rozpoczęcia 2013-12-04
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Koncert

Nowa Warszawa to projekt muzyczny sygnowany przez Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego. Zestaw piosenek zaproponowany przez Stanisławę Celińską i Royal String Quartet jest muzycznym niezbędnikiem każdego mieszkańca i miłośnika Stolicy. Podczas koncertu usłyszymy szlagiery dawnej Warszawy, popularnie piosenki autorstwa takich wykonawców jak Czesław Niemen, T.Love i Bajm, a nawet motyw muzyczny stworzony przez Davida Bowie pod wpływem krótkiego spaceru po Warszawie. Wszystko to w nowatorskich aranżacjach Bartka Wąsika, wyśpiewane hipnotycznym głosem Stanisławy Celińskiej, którą publiczność pokochała nie tylko za jej kreacje aktorskie, ale również doskonałe recitale wokalne („Domofon, czyli śpiewniczek domowy Stanisławy C.”, „Piękny świat”).

Zespół wystąpi w składzie:
Stanisława Celińska - śpiew
Bartek Wąsik - fortepian
Royal String Quartet w składzie: Izabella Szałaj-Zimak (I skrzypce), Elwira Przybyłowska (II skrzypce), Marek Czech (altówka), Michał Pepol (wiolonczela)

Bilety: I - 80 zł, II - 60 zł, III - 40 zł

Absolutny nokaut. Stanisława Celińska udziela mistrzowskiej lekcji, pokazuje jak wydobyć piękno i pokazać w innym świetle to, co wydaje się doskonale znane. Najpiękniejsze piosenki o Warszawie wybitnych twórców (Tuwim, Gałczyński, Osiecka, Młynarski etc.) dostały również świeżego blasku dzięki nowym, genialnym aranżacjom Bartka Wąsika z udziałem Royal String Quartet. W piosenkach, które doskonale znamy, pojawia się świeżość, niespieszność jak u Sigur Ros, dźwięki akompaniamentu jakby wspólnie z wokalistką kontemplowały myśl zawartą w tekście. To niewątpliwie wjątkowe wydarzenie na polskiej scenie muzycznej zdobyło już Gwarancję Kultury 2012 (doroczne nagrody TVP Kultura). Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym.

Stanisława Celińska - jedna z największych polskich osobowości aktorskich. Absolwentka PWST w Warszawie. Debiutowała na deskach Teatru Współczesnego w 1968 roku, w latach późniejszych związana z Teatrem Nowym w Warszawie, Dramatycznym, Nowym w Poznaniu, Studio i Rozmaitości. Występowała w spektaklach Erwina Axera, Tadeusza Łomnickiego, Zygmunta Hübnera. Od premiery Zachodniego wybrzeża w 1998 roku regularnie współpracuje z Krzysztofem Warlikowskim. Grała między innymi w Hamlecie, Oczyszczonych (nagroda im. Zelwerowicza oraz Feliks Warszawski za rolę Kobiety), Burzy, Krumie, Aniołach w Ameryce, Końcu i Opowieściach afrykańskich wg Szekspira. Jest również cenioną aktorką filmową. Wystąpiła w wielu filmach Andrzeja Wajdy, a także w Nocach i dniach Jerzego Antczaka, Spisie cudzołożnic Jerzego Stuhra (nagroda na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za rolę Izy) czy w Pieniądze to nie wszystko Juliusza Machulskiego. Ogromną popularnością cieszą się jej recitale, m.in. Domofon, czyli śpiewniczek domowy Stanisławy C., Piękny świat, Uśmiechnij się. Od 2011 aktorka należy do zespołu Nowego Teatru w Warszawie.

Bartek Wąsik - pianista i aranżer, absolwent warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego oraz Hochschule für Musik und Theater w Rostocku. Jest członkiem Lutosławski Piano Duo, z którym od lat odnosi sukcesy i koncertuje na całym świecie. Jest również założycielem i członkiem zespołu Kwadrofonik, z którym od momentu spektakularnego zwycięstwa na 9. Festiwalu Nowa Tradycja (Grand Prix, Nagroda Publiczności, Nagroda Prezydenta Warszawy) występował m.in. w nowojorskiej Carnegie Hall czy Filharmonii Berlińskiej, a także w Japonii, Chinach, Brazylii, Izraelu, oraz większości krajów Europy, wykonując własne aranżacje polskiej muzyki ludowej, dzieł symfonicznych (m. in. Harnasie i Mazurki Karola Szymanowskiego, Święto wiosny Igora Strawińskiego) czy utworów pisanych specjalnie dla takiego instrumentarium przez Bélę Bartóka, Rolfa Wallina, Georga Crumba, Luciano Berio i Wojciecha Ziemowita Zycha.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej