W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Od Złotych Mrówkojadów do Lubelskiego Festiwalu Filmowego

Data rozpoczęcia 2017-05-22
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Po 10 edycjach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Złote Mrówkojady przyszedł czas na zmianę – w 2017 r. zapraszamy na Lubelski Festiwal Filmowy, który powstaje korzystając z naszych najlepszych doświadczeń. Wydarzenie ewoluuje, ale dla nas nadal najważniejsza jest jakość prezentowanych filmów. Dlatego rozpoczęliśmy nowy cykl, w którym przypomnimy najciekawsze filmy z poprzednich edycji MFF Złote Mrówkojady. Hasłem przewodnim pokazu w maju są animacje.

PROGRAM:

Manoman, reż. Simon Cartwright / Wielka Brytania / 11 min
Kiedy Glen udaje się na warsztaty krzyku, odkrywa w sobie siłę, która nie zna żadnych granic. Zwycięzca w konkursie Mistrzowie Animacji na MFF Złote Mrówkojady 2016
Moonshine, reż. Michał Poniedzielski/ Polska /11 min
Film opowiada historię o miłości z pogranicza jawy i sennego koszmaru. Główny bohater – odrzucony przez zimną i demoniczną wybrankę swojego serca – odbywa surrealistyczną, oniryczną podróż ku przeznaczeniu przy akompaniamencie „Way Down in The Hole” Toma Waitsa.
The Octopus Lady, reż. Amanda Wang Ziyan / Singapur / 4 min
Pani Ośmiornica pracuje w metropolii i marzy o powrocie do domu. Każdy dzień w bezdusznym mieście sprawia, że bez morza czuje się ona dosłownie jak ryba bez wody.
Ken-Dror, reż. Idan Barzilay , Mor Israeli / Izrael / 3 min
Krótkie, nostalgiczne wspomnienie życia Jehudy Ken Drora – izraelskiego żołnierza, który ujawnił niesamowitą odwagę, narażając życie dla swoich przyjaciół.
Greyhound Blues, reż. Dave Merson Hess /USA / 4 min
Oryginalnej muzyce Geronimo Getty towarzyszą obrazy Ameryki lat pięćdziesiątych. Animacja wykonana klasycznymi technikami łączy akwarele, tusz, zdjęcia ze starych magazynów i inne tradycyjne techniki bez ingerencji programów komputerowych.
Revoltoso, reż. Arturo „Vonno” Ambriz / Meksyk / 30 min
Mały, jednooki dzik, znajduje się na scenie jednej z pierwszych sfilmowanych wojen w historii: rewolucji meksykańskiej. Odkrywa kino, kiedy w wyniku wojny świat, który znał upada.
Bestia, reż. Agnieszka Konarska / Polska / 4 min
Matka porzuca syna w lesie podczas zabawy w chowanego. Zaczyna zapadać zmrok. Chłopiec błądzi i nie może znaleźć drogi do domu, kiedy nagle orientuje się, że jest w wielkim niebezpieczeństwie, a jego szanse są marne.
Beach flags, reż. Sarah Saidan / Francja / 14 min
Vida jest młodą irańską ratowniczką. Marzy o uczestnictwie w międzynarodowych zawodach ratowników. Sytuacja zmienia się, gdy do zespołu dołącza utalentowana Sareh.
On The Origin Of Beer (O pochodzeniu piwa), reż. Eliška Chytková / Czechy / 3 min
Czy wiesz, że Mezopotamia jest macochą piwa? Jak dotarło do Czech, gdzie jest tak bardzo lubiane? Opowieść o piwie jest kręta I nie wiadomo dokąd prowadzi.
łączny czas: 84 minuty

Najważniejsze wydarzenia cykliczne