W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Od Złotych Mrówkojadów do Lubelskiego Festiwalu Filmowego

Data rozpoczęcia 2017-06-03
Godzina rozpoczęcia 22:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Po 10 edycjach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Złote Mrówkojady przyszedł czas na zmianę – w 2017 r. zapraszamy na Lubelski Festiwal Filmowy, który powstaje korzystając z naszych najlepszych doświadczeń. Wydarzenie ewoluuje, ale dla nas nadal najważniejsza jest jakość prezentowanych filmów. W cyklu od Złotych Mrówkojadów do Lubelskiego Festiwalu Filmowego przypominamy najciekawsze filmy z poprzednich edycji MFF Złote Mrówkojady. W czerwcu zobaczymy filmy produkcji izraelskiej.

PROGRAM:

Auschwitz On My Mind /reż. Assaf Machnes /16 min
Grupa nastolatków z Izraela przyjeżdża do Polski, by odwiedzić miejsca kaźni z okresu holocaustu. Jednak budząca się seksualność sprawia, że są bardziej zainteresowani sobą niż poznawaniem historii przodków. Film wyróżniony na MFF Złote Mrówkojady 2014.
Straw Widow / reż. Nadav Porat-Chomsky / 13 min
Grupa izraelskich żołnierzy wyrusza na akcję, by pojmać arabskiego aktywistę.
Birthday present /reż. Guy Lichtenstein / 26 min
Czy w Jerozolimie austriacką turystkę i izraelskiego playboya może połączyć coś więcej niż krótki romans?
Normalna / reż. Noga Bash / 20 min
Historia rosyjskich emigrantów, którzy próbują ułożyć sobie życie w Izraelu.
Ken Dror / reż. Idan Barzilay, Mor Israeli / 3 min
Krótkie, nostalgiczne wspomnienie życia Jehudy Ken Drora – izraelskiego żołnierza, który ujawnił niesamowitą odwagę, narażając życie dla swoich przyjaciół.
Elevation / reż. Ophir ben Shimon / 21 min
Ortodoksyjny Żyd gubi się w Tel Avivie. Zbliża się Szabat, a on nie ma go z kim spędzić. Czy odnajdzie kogoś, kto zechce mu towarzyszyć?
łączny czas: 96 min

Najważniejsze wydarzenia cykliczne