W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu na logo i logotyp Warsztatów Kultury - Filii Centrum Kultury w Lublinie

Ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu na logo i logotyp Warsztatów Kultury - Filii Centrum Kultury w Lublinie
Data rozpoczęcia 2009-06-10
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A
Kategoria Spotkanie

Ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu na logo i logotyp Warsztatów Kultury - Filii Centrum Kultury w Lublinie.
Będzie to także okazja do rozmowy z jurorami konkursu - prof. Władysławem Plutą, Michałem Wardą, Michałem Pawlikiem.

Bardzo serdecznie zapraszamy na to unikatowe wydarzenie. Będzie to okazja spotkania w jednym miejscu w Lublinie ludzi, którzy w istotny sposób wpływają na obraz polskiego designu.

Sylwetki jurorów:

Prof. Władysław Pluta (ur. 1949)

Plakacista, absolwent Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w pracowni prof. Ryszarda Otręby w 1974 roku zrealizował dyplom. Na macierzystej uczelni, w latach 1988-90 pełnił funkcję prodziekana, a potem przez następne trzy lata, dziekana Wydziału Form Przemysłowych. W latach 1993-96 był prorektorem, a od 1997 do 2002 roku przewodził Katedrze Komunikacji Wizualnej. Prowadził także zajęcia dla studentów szeregu uczelni zagranicznych: Academy of Fine Arts and Design w Lubljanie (1995), Kent Instytute of Art and Design w Maidstone w Wielkiej Brytanii (1997, 1999), Ecole des Beaux-Arts w Tuluzie (1997, 1998), Hungarian University of Crafts and Design w Budapeszcie (1997), Academy of Fine Arts and Design w Bratysławie (1997), École de Design Université du Quebec a Montréal (1999), Accademia di Comunicazione di Milano (2000, 2001), w 2002 prowadził warsztaty z czeskimi studentami.
Plakaty Pluty wystawiane były na kilkunastu wystawach indywidualnych, m.in. w Helsinkach, słowackich Koszycach i Zilinie, w Sofii i na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych związanych z międzynarodowymi imprezami (Zagrzeb 1987, Brno 1986, Lubjana 1988, Trnava 1994 i 2003, Ogaki 1996, Sofia 1998). Zdobywał nagrody w najważniejszych konkursach: na Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach (1977, 1985, 1987, 1997), Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie (1986), Międzynarodowej Wystawie Projektowania Graficznego Zgraf 5 w Zagrzebiu (1987), Międzynarodowym Biennale Wzornictwa Przemysłowego Bio 12 w Lubjanie (1988), Triennale Plakatu w Trvanie (1994), Międzynarodowym Triennale Plakatu w Sofii (1998). Był wielokrotnym jurorem m.in. biennale w Lubljanie i w Warszawie oraz triennale w Trvanie i w Sofii. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Towarzystwa Grafików Projektantów, Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych oraz Komisji Ergonomicznej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.
Władysław Pluta kojarzony jest głównie z plakatem, jednak zajmuje się również grafiką książkową, projektowaniem czasopism, systemów identyfikacji wizualnej, folderów, znaków, a także grafiki artystycznej. Działalność na polu książki przyniosła mu liczne nagrody, w tym nagrodę honorową na warszawskich 48. Międzynarodowych Targach Książki. Współpracuje m.in. z wydawnictwami: Biały Kruk, Buffi, BOSZ oraz Drukarnią i Księgarnią Św. Wojciecha.

Michał Pawlik
Grafik, projektant, animator, współzałożyciel mamastudio w Warszawie. Więcej informacji na www.mamastudio.pl

Michał Warda (ur. 1974)
Historyk sztuki, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Krytyk dizajnu, autor kilkudziesięciu artykułów popularyzujących grafikę użytkową, publikowanych m.in. na łamach magazynów "Digit", "2+3D", "i. Przedsiębiorczość i dizajn", "Almanach AMS", "Piktogram". Członek honorowy, kurator wystaw przeglądowych oraz konferencji tematycznych Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. W latach 1999-2006 pracownik Muzeum Plakatu w Wilanowie, gdzie m.in. pełnił funkcję komisarza czterech edycji wystawy przeglądowej polskiego plakatu współczesnego „Salon Plakatu Polskiego”. Juror dwóch edycji Międzynarodowego Biennale Grafiki Studenckiej „Agrafa” w Katowicach. Obecnie niezależny konsultant w dziedzinie grafiki użytkowej i brandingu, właściciel ALE. Brand&Design Consulting.