W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Okienko teatru wyobraźni” – „Pandemiczne sceny z życia”

„Okienko teatru wyobraźni” – „Pandemiczne sceny z życia”
Data rozpoczęcia 2020-06-22
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Radio Lublin S.A., ul. Obrońców Pokoju 2 oraz online
Organizator Radio Lublin S.A.
Udział Bezpłatny
Kategoria Występ

Radio Lublin zaprasza do wysłuchania pierwszego z cyklu pięciu słuchowisk realizowanych w ramach projektu „Okienko teatru wyobraźni” – „Pandemiczne sceny z życia”.

Przedstawiona historia urzeczywistniała się w ostatnich miesiącach w wielu domach na całym świecie. Na początku był strach przed nieznanym i groźnym. Potem przyszła kolej na rozleniwienie, za którym wkroczyła nuda. Od nudy niedaleko do zmęczenia i frustracji. Warto chyba zapamiętać kolejność uczuć, jakie towarzyszyły i towarzyszą nam w czasie pandemii.

„Pandemiczne sceny z życia” to zapis życia pewnej rodziny, który zaprezentuje Państwu artystyczna rodzina Bielów: Mirella, Nina i Konrad, autorem i reżyserem słuchowiska jest Agata Koss-Dybała, zrealizuje je Piotr Król, za światła będzie odpowiedzialny Mateusz Sobolewski, a za streaming Michał Kostecki.

Ciekawostką jest muzyka ilustrująca słuchowisko, którą na żywo będzie wykonywał Bartłomiej Abramowicz.

W poniedziałek, 22 czerwca o 18.00 w Studiu im. Budki Suflera będą Państwo mogli na żywo obserwować nagranie słuchowiska. Jeśli ktoś pragnie pozostać w domu, proponujemy streaming na www.radio.lublin.pl na profilu Facebookowym i radiowym kanale YouTube.

W kolejny poniedziałek pojawi się tam plik ze zgranym słuchowiskiem i film dokumentujący pracę nad nim.

Słuchowisko tłumaczone będzie na PJM, a wykorzystanie rozwiązań technologicznych umożliwi korzystanie z materiałów i nagrań w czasie zadania osobom z dysfunkcją wzroku.

Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.