W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

O!PLA – Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji

O!PLA – Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji
Data rozpoczęcia 2017-05-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Sala Kinowa
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Piąta edycja O!PLI – festiwalu polskiej animacji odwiedza miasta i miasteczka w całym kraju i jak co roku zawita też do Lublina. Jedynym jury na festiwalu są widzowie. Po zliczeniu głosów z całej Polski najlepsi animatorzy zostaną nagrodzeni podczas finału O!PLI w Łodzi.

PROGRAM:

Cargo / Sławomir Shuty i Tomasz Bohniak, Korporacja ha!art, / 2016 / 11 min 08 s.
Metafora przemian społeczno – politycznych, jakie dokonały się w latach dziewięćdziesiątych w krajach bloku wschodniego, a zarazem nawiązanie do kultów Cargo; ruchu religijnego narodzonego na Fidżi w XIX wieku, który głosił nadejście nowego porządku – równości wszystkich ludzi i powszechnego dobrobytu.
Czarnoksiężnik z krainy U.S. / Balbina Bruszewska, WJTeam / 2016 / 22 min 31 s.
Słodko-gorzkie obserwacje, dylematy oraz przygody emigrantek, które tak jak Dorotka, główna bohaterka filmu, poszukują szczęścia i spełnienia w magicznym świecie daleko od domu. Film zainspirowany i oparty został na wywiadach zarejestrowanych w latach 2013-2014 w Hollywood.
Debiut / Katarzyna Kijek / studi munka – sfp / 2016 / 7 min 12 s.
Nieudany scenariusz coraz bardziej zawłaszcza sobie autora, który nieoczekiwanie znajduje się w centrum kreowanych przez siebie wydarzeń. (Auto)ironiczna próba zmierzenia się z tzw. syndromem pierwszego filmu – nieodpartą chęcią zawarcia w swojej debiutanckiej pracy wszystkich ważnych treści.
Figury niemożliwe i inne historie II / Marta Pajek, Animoon / 2016 / 15 min
Bohaterką części drugiej tryptyku jest kobieta, która w codziennej bieganinie potyka się i przewraca. Kiedy wstaje, odkrywa że dom w którym mieszka ma nieoczekiwane właściwości – zbudowany jest z paradoksów, wypełniony iluzjami i pokryty wzorami.
Gyros dance, Piotr Loc Hoang Ngoc / FUMI Studio / 2016 / 14 min 39 s.
W pewnym mieście, gdzie jest tłoczno i słonecznie, pod jednym dachem mieszkają dwie myszy; bliskie sobie, a jednak bardzo odmienne. Dom jest także ich miejscem pracy. Praca jest nudna i ciężka. Jemu to odpowiada, ona marzy o byciu gwiazda telewizyjną.
Kosmos / Daria Kopiec, WJTeam / 2016 / 2 min 29 s
Kosmos to film animowany o gadającym ciele. Mięśniach, skórze, sercu, które pragną dotyku. O ciele, które chce doświadczać obecności drugiego ciała.
Locus, Anita Kwiatkowska-Naqvi, WJTeam / 2016 / 10 min 09 s.
Locus to podróż po świecie pamięci: rytmiczne dudnienie pociągu, za oknami uciekający krajobraz i głowa pełna myśli. Samotna kobieta w przedziale zatapia się coraz bardziej we wspomnieniach. Wraca do rodziny, ale myślami znów jest w drodze. Czasoprzestrzeń zakręca, powroty i wyjazdy zlewają się w jedną, zagmatwaną życiową podróż.
Olbrzym / Marcin Podolec, FUMI Studio / 2016 / 10 min 41 s.
Bohater „Olbrzyma” wybiera się na konkurs poetycki. By zebrać się na odwagę i pokonać własne demony, spogląda w głąb swoich wspomnień. To film o malutkim kroku dla ludzkości, ale olbrzymim kroku dla człowieka.
Piórnikt / Magdalena Pilecka, studio munka – sfp / 2016 / 7 min 43 s.
Codzienność bohatera jest urozmaicana przez wyjątkowych gości. Pojawiają się za drzwiami, które nigdy nie zostają otwarte… Pewnego dnia bohater znajduje jednak sposób by przez nie przejść i trafić w tłum pełen kolorowych dziwactw.
Podwórko / Grzegorz Wacławek, Animoon, 2016 / 5 min
W starych murach podwórka kryją się dziesiątki barwnych wspomnień. Dla bohatera filmu – młodego chłopca, to bezpieczne miejsce, w którym dorasta i odkrywa co to zabawa, przyjaźń i ciekawość. Po latach, gdy świat dzieciństwa zdaje się być już bardzo odległy, jako dorosły mężczyzna próbuje choć na chwilę wskrzesić dawne wspomnienia.
Ta niesforna cielesność / Joanna Wójcik, Serafiński Studio, 2015 / 9 min 45 s.
Wyzwolona babcia odwiedza swego wnuczka i – niczym Michalina Wisłocka w „Sztuce kochania” – próbuje wprowadzić go w świat seksualnych relacji z własną cielesnością.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej