W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Oratorium: Opowieści z Nocy

Data rozpoczęcia 2015-02-22
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Kategoria Spotkanie

Oratorium "Opowieści z Nocy" to nowa artystyczna forma w dotychczasowych poszukiwaniach Teatru NN. W "Tryptyku chasydzkim", "Opowieściach z Bramy", "Sztukmistrzu z Lublina" opowiadane historie dotyczą zwyczajnego, codziennego życia przed wojną. Przedstawiają czasem zabawne, a czasem smutne, prawdziwe lub fikcyjne, bardziej lub mniej skomplikowane ludzkie losy. Przedstawiane historie wciągają, śmieszą, wzruszają.
 
"Opowieści z Nocy" dotyczą Zagłady, mówią o konkretnych zdarzeniach, których nie mogą i nie chcą zapomnieć świadkowie. Chcemy, aby pamiętali o nich także nasi widzowie. Po to powstały "Opowieści z Nocy".
 
Scenariusz i reżyseria - Tomasz Pietrasiewicz
Muzyka - Robert Brzozowski
Wykonawcy:
lektor - Witold Dąbrowski,
altówka - Marian Pędzisz,
kontrabas - Robert Brzozowski
 
W oratorium wykorzystano fragmenty relacji z kolekcji Historii Mówionej Ośrodka oraz wiersz Jakuba Glatsztejna "Lublinie, moje święte miasto" w tłumaczeniu Moniki Adamczyk-Garbowskiej.
 
Wstęp wolny!
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod nr. tel. 81 5325867.
 
 
Oratorium zostanie zaprezentowane w ramach Sceny Opowieści Teatru NN.
"Scena Opowieści Teatru NN"
Spektakl jest kolejnym z cyklu "Scena Opowieści Teatru NN". Jest to cykl comiesięcznych prezentacji opowieści z repertuaru Teatru NN (m.in.: "Był sobie raz...", "Tajbełe i jej demon", "Opowieści z Bramy"). W każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 17.00 w Bramie Grodzkiej pojawiają się znane adaptacje opowiadań I.B. Singera, a także legendy, mity, przypowieści, często z graną na żywo muzyką. W cyklu Sceny Opowieści wystąpili też zaproszeni opowiadacze z Polski i ze świata. W 2014 roku byli to Divadlo Kontra ze Słowacji i Joanna Sarnecka.
Patronem Sceny Opowieści Teatru NN jest Jasza - sztukmistrz z Lublina.
 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne