W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Oratorium: Opowieści z nocy

Data rozpoczęcia 2015-04-26
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Kategoria Spotkanie

Oratorium "Opowieści z Nocy" to nowa artystyczna forma w dotychczasowych poszukiwaniach Teatru NN. W "Tryptyku chasydzkim", "Opowieściach z Bramy", "Sztukmistrzu z Lublina" opowiadane historie dotyczą zwyczajnego, codziennego życia przed wojną. Przedstawiają czasem zabawne, a czasem smutne, prawdziwe lub fikcyjne, bardziej lub mniej skomplikowane ludzkie losy. Przedstawiane historie wciągają, śmieszą, wzruszają.

"Opowieści z Nocy" dotyczą Zagłady, mówią o konkretnych zdarzeniach, których nie mogą i nie chcą zapomnieć świadkowie. Chcemy, aby pamiętali o nich także nasi widzowie. Po to powstały "Opowieści z Nocy".

Scenariusz i reżyseria - Tomasz Pietrasiewicz
Muzyka - Robert Brzozowski
Wykonawcy:
lektor - Witold Dąbrowski,
altówka - Marian Pędzisz,
kontrabas - Robert Brzozowski
W oratorium wykorzystano fragmenty relacji z kolekcji Historii Mówionej Ośrodka oraz wiersz Jakuba Glatsztejna "Lublinie, moje święte miasto" w tłumaczeniu Moniki Adamczyk-Garbowskiej.

Bilety w cenie: 15 zł
Szczegółowe informacje tel. 81 532 58 67

"Scena Opowieści Teatru NN"
Spektakl jest drugą z cyklu "Scena Opowieści Teatru NN. Jest to cykl comiesięcznych prezentacji opowieści z repertuaru Teatru NN (m.In.: "Był sobie raz...", "Tajbełe i jej demon", "Opowieści z Bramy"). W każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 17.oo w Bramie Grodzkiej pojawiać się będą znane adaptacje opowiadań I.B. Singera, a także legendy, mity, przypowieści, często z graną na żywo muzyką. Na scenie występują też zaproszeni opowiadacze z Polski i ze świata. W 2014 roku byłi to: Divadlo Kontra ze Słowacji i Joanna Sarnecka.

Patronem Sceny Opowieści Teatru NN jest Jasza - sztukmistrz z Lublina.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne