W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Orkiestra św. Mikołaja - Miastowa Sobótka

Data rozpoczęcia 2019-06-21
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Most Kultury, Lublin
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Sobótka, najkrótsza noc w roku, to święto szczególne, związane z kultem solarnym. Od wieków w noc przesilenia letniego spotykano się przy ognisku nad wodą czy na pobliskiej górze. Kupała to święto młodości, miłości i magii, niespotykanej mocy ziół, ale także czarownic, puszczania wianków i poszukiwania kwiatu paproci.

Miasto szybko podchwyciło magiczną symbolikę sobótki i w okolicach św. Jana zaczęto organizować koncerty, festiwale i festyny nawiązujące do malowniczych zabaw. Noc Świętojańska ma też niezwykłe znaczenie dla Orkiestry Świętego Mikołaja, która zafascynowana tym letnim świętem spędza je wraz ze swymi fanami na Moście Kultury nad Bystrzycą. Będą wianki, napary ze świeżych ziół, oczyszczający ogień, tańce i mnóstwo muzyki.
 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne