W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Otwarcie wystawy: Monika Chlebek, Dawid Czycz: Grayscale

Data rozpoczęcia 2018-12-14
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Galeria Biała
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Koncepcja całości wystawy została oparta o formułę dotyczącej skali szarości, zaś tematyczny zakres wystawy dotyczy tego wszystkiego, co znajduje się między czernią i bielą.

To druga wspólna wystawa Moniki Chlebek i Dawida Czycza o takim samym tytule. Pierwsza odbyła się w Dreźnie w 2016 roku. Wspólne przedsięwzięcie okazało się aktywnym obszarem poszukiwań i stało się kreacyjnym wyzwaniem, które chcą kontynuować w znacznie poszerzonej formie.

Formalnie Monika Chlebek zaprezentuje obrazy, kolaże i fotografie oraz przestrzenną instalację tematycznie nawiązującą do tytułu wystawy. Dawid Czycz wyeksponuje kilka minimalistycznych instalacji z blachy stalowej, które będą wyposażone w systemy dźwiękowe i będą generować „szary szum”. To autorskie pojęcie dotyczące dźwięku stanie się pewnym dźwiękowym chaosem wzbudzającym niepokój, który to będzie znacząco wzmagał oddziaływanie obrazów artystki. Kolejną rozbudowaną częścią wystawy będzie również projekt Dawida pt. „Black Noise”:

Projekt Black Noise składa się z obrazów, kompozycji martwej natury oraz instalacji dźwiękowych. Moim zamierzeniem jest stworzenie sytuacji, w której odrębne elementy stanowią synestetyczny odbiór. Nieodłącznym elementem projektu jest czerń, która w przeciwieństwie do innych barw, absorbuje pełne spektrum światła widzialnego. Stanowi walor pozwalający ukazać zanikanie, zatapianie się w otchłań.

Dawid Czycz

Obrazy, kolaże i fotografie Moniki Chlebek będą współgrającą strukturą, która wniesie pewnego rodzaju niepokój czy napięcie, dysharmonię, zaburzenie, dyskomfort. Chodzi tu o szum jako wartość kreacyjną.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne