W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Otwarcie wystawy "Portret Ciszy - antologia sztuki ulicy"

Data rozpoczęcia 2010-11-20
Godzina rozpoczęcia 13:30
Miejsce Park Saski, Aleje Racławickie
Kategoria Otwarcie

W pędzie codziennej rutyny rzadko kiedy mamy czas uświadomić sobie, że w każdym centymetrze miasta otacza nas sztuka i piękno. Miasto, jako przestrzeń, roi się od dzieł sztuki. Trzeba jednak umieć to dostrzec. Sztuka leży na ulicy, wisi na murze, spoziera na nas zza balustrady, wychyla się zza płotu, szuka nas zza witryn sklepowych, łopocze na ...wietrze. W normalny dzień to nie my oglądamy sztukę to sztuka ogląda nas. Nieśmiało spogląda na nas, wyciąga do nas ręce, uśmiecha się, błaga o chwilę uwagi. Po cichu. Przygląda się nam gdy stoimy w korku, biegniemy do pracy, potykamy się o dziurę w chodniku, jedziemy zatłoczonym autobusem, palimy papierosa na przystanku czy rzucamy śmieci na ulicę. Jest niema, choć powinna krzyczeć. Warta jest uwagi. Stąd nasza inicjatywa.

Sztuka ulicy nie potrafi się przebić do świadomości odbiorców. Ludzie często widzą coś i nie wiedzą, że to coś to właśnie sztuka. Nasza wystawa ma to im uświadomić. Ma uwrażliwić mieszkańca, obywatela na sztukę ulicy, pozwolić ją kontemplować, delektować się każdym jej przejawem- mówi Szymon Pietrasiewicz – twórca wystawy.

– mówi Mikołaj Majda - również twórca wystawy.

W programie:
1. Otwarcie wystawy „Portret ciszy – antologia sztuki ulicy”
2. Przemówienie zaproszonych gości
3. Występ gwiazdy
4. Bankiet

Najważniejsze wydarzenia cykliczne