W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Otwarcie wystawy "Shapes of mind" Nawer

Data rozpoczęcia 2018-05-19
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Brain Damage Gallery (Centrum Spotkania Kultur, wejście od ul. Skłodowskiej 5)
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Brain Damage Gallery, ma przyjemność zaprosić na wystawę czołowego przedstawiciela graffuturismu w Polsce i jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów na świecie - Nawera. 

Kolor. Forma. Dynamika.

Wystawa SHAPES OF MIND, to próba uchwycenia unikalnej abstrakcyjnej ekspresji w ostrych, geometrycznych liniach i kontrastujących kolorach. NAWER tworzy obrazy, które czerpią inspirację z architektury i tak jak architektura są tu niemal matematycznie obliczone i wyważone. Żadna linia nie jest przypadkowa.

Efektem jest futurystyczna wizja miasta, konfrontująca się z przestrzenią galerii i jej bezpośrednim sąsiedztwem. W ramach wystawy wykorzystany zostaje beton, światło i multimedia, a działania realizowane są zarówno w przestrzeni Brain Damage Gallery, jak i poza nią.

Na otwarciu wystawy odbędzie się premierowa ekspozycja i projekcja pierwszego dzieła przygotowanego specjalnie przez Nawera na fasadę Centrum Spotkania Kultur. Wernisażowi towarzyszyć będzie DJ set Daniela Drumza

NAWER
Architekt, projektant, artysta. Ze sztuką uliczną związany od połowy lat 90’. Dziś czołowy przedstawiciel graffuturismu i twórca, którego prace prezentowano w najważniejszych galeriach na świecie (San Francisco, Tokyo, Dortmund, Praga, Berlin, Paryż, Londyn, Monachium, Lyon i w wiele innych). Jego prace słyną z nowatorskiego podejścia do abstrakcji i geometrii, która znajduje się w ciągłym dialogu z przestrzenią publiczną i jej funkcjonalnością. To połączenie architektury z malarstwem i malarstwa z architekturą zapewniła Nawerowi niesłabnącą popularność zarówno wśród miłośników futurystycznej estetyki jak i koneserów street artu.
Więcej:  http://www.behance.net/NAWER 

Daniel Drumz
Jeden z najsłynniejszych polskich DJów, doskonale znany zarówno w kraju jak i na świecie. Aktualnie związany z U Know Me Records.
Muzyka Drumza nawiązuje do początków kultury Hip-hop, jednak oprócz tego gatunku, artysta tworzy także w klimatach funk i soul. Drumz otwierał imprezy dla takich artystów jak De La Soul (USA), Guru (Gang Starr, USA), Jay-Z (USA), Rahzel (The Roots, USA), The Freestylers (UK), Looptroop (Szwecja), Michał Urbaniak. Nagrywał i odbywał jam sessions m.in. z takimi artystami jak Grammatik, Eldo, Leszek Możdżer, Dizkret & The Headnods, czy O.S.T.R. 
Więcej:  http://danieldrumz.comwww.facebook.com/danieldrumz

Wystawę zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Lublin. Mecenasem wystawy jest Liquitex.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne