W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Otwarte spotkanie społeczności zainteresowanej Rezerwatem Dzikich Dzieci w kontekście Budżetu Obywatelskiego

Data rozpoczęcia 2017-08-27
Godzina rozpoczęcia 14:00
Miejsce Rezerwat Dzikich Dzieci przy ul. Dolnej Panny Marii 8
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

PAJDOKRACJA STOSOWANA- otwarte spotkanie społeczności zainteresowanej Rezerwatem Dzikich Dzieci w kontekście Budżetu Obywatelskiego.

Rezerwat nawiązuje bezpośrednio do wypracowanej w Wielkiej Brytanii idei Adventure Playground, która doprowadziła do powstania wielu takich miejsc w Europie, Stanach Zjednoczonych czy Japonii. Rezerwat jest pierwszą tego typu realizacją w Polsce, jest przedsięwzięciem pilotażowym, mającym na celu zarówno zaszczepienie idei jak i wypracowanie rozwiązań uwzględniających lokalną specyfikę.

Przedsięwzięcie jest odpowiedzią na aktualny katastrofalny stan dzieciństwa spędzanego przed komputerem, telewizorem czy tabletem w drodze z jednych zajęć na drugie… Współczesna pedagogika zaczyna na nowo definiować podstawowe potrzeby dzieci jak tzw. latanie samopas, wiszenie na trzepaku czy budowanie baz. W ramach spotkania odbędzie sie spacer po Rezerwacie. 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne