W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Otwarte warsztaty polskich tańców tradycyjnych cz. 2

Otwarte warsztaty polskich tańców tradycyjnych cz. 2
Data rozpoczęcia 2008-11-13
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Stowarzyszenie Twórców Ludowych, ul. Grodzka 14
Kategoria Warsztaty

Prowadzenie Katarzyna Tucholska i Grzegorz Ajdacki (Dom Tańca, Warszawa) i kapela Braci Dziobaków.

Nauka kroków, rytmu i czucia najważniejszych tańców ludowych: oberka i polki (na specjalne życzenie tango, fokstrot,walczyk) w formie takiej, jak do dziś tańczy się na dechach najlepszych zabaw w Radomskiem i na Lubelszczyźnie. Dynamiczne, transowe wręcz tańce wirowe przy żywej muzyce niewiele mają wspólnego z korowodowymi wygibasami uszminkowanych tancerek z zespołów folklorystycznych. Mimo prostego kroku niełatwe, jednak przy odrobinie pracy dają rzadką przyjemność i autentyczne emocje.

Katarzyna Tucholska – muzyk, tancerka. Gra na harmonii pedałowej, prowadzi warsztaty tradycyjnych tańców polskich oraz spotkania z kulturą taneczno-muzyczną wsi dla dzieci, w tym dorosłych. Związana z warszawskim Domem Tańca. Stypendystka Ministra Kultury.

Grzegorz Ajdacki - tańczy tradycyjne tańce od roku 2000. Od 6 lat prowadzi warsztaty w różnych miejscach Polski oraz we Francji i Portugalii. Interesuje się tradycyjnymi tańcami ludowymi i ich odmianami regionalnymi. Ciągle pogłębia swoją wiedzę i umiejętności, ucząc się od wiejskich tancerzy, jak również z archiwalnych nagrań wideo. Związany z warszawskim Domem Tańca.

Kapela Braci Dziobaków z Woli Destymflandzkiej
Stryjeczni bracia Ignacy Dziobak, Jan Dziobak, Edward Dziobak, to muzycy tradycyjni młodego pokolenia zajmujący się kontynuacją i rekonstrukcją polskich tradycji muzycznych, kultywują stary styl grania. Kapela gra w składzie: skrzypce, basy, bębenek. Grają tylko do tańca, wychodząc z założenia, że muzyka i taniec to najlepszy sposób dialogu międzyludzkiego i międzypokoleniowego.

Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenia; warsztaty trwają ok. 1,5 godz.