W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Panienki z temperamentem/Kobiety Kobietom

Data rozpoczęcia 2018-04-18
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”, ul. Wyżynna 16
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

goście: Małgorzata Kruszyńska, Karolina Suska

W kwietniu DDK "Czuby Południowe" zaprasza na spotkanie z kobiecym duetem działającym na rzecz kobiet, który o swojej pracy pisze tak: „Swoje działania koncentrujemy wokół spraw ważnych dla kobiet z różnych środowisk, zwłaszcza z terenów wiejskich, o zróżnicowanym statusie społecznym, zawodowym oraz wiekowym. Tworzymy przestrzeń do wspólnego uczenia się, przebywania, dzielenia się swoimi doświadczeniami, wydobywania umiejętności i potencjału. Organizujemy takie działania jak: Forum Kobiet Aktywnych , Kluby Kobiet Aktywnych, Wsparcie Lokalnych Liderek, Międzykulturowe Centrum Spotkań Kobiet, Biblioteka Aktywnych Kobiet”. Czy działać na rzecz kobiet jest trudno? Czy łatwo kobiecie zdobyć zaufanie innej kobiety? Co zrobić, żeby namówić do działania? Jakie „sztuczki” czy „sztuki” zastosować? O tym porozmawiamy na spotkaniu.

Karolina Suska – socjolożka, trenerka, tutorka, dyrektorka instytucji kultury. Aktywna Kobieta Lulelszczyzny, laureatka tytułu Bibliotekarz Roku w województwie lubelskim, a także Stypendium im. Olgi Rok. Absolwentka UJ, Szkoły Liderów PAFW i Akademia Liderów Kultury. Wiejsko-miejska aktywistka zafascynowana pracą na rzecz lokalnych społeczności, ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz kobiet. Pasjonatka odkrywania potencjału drzemiącego w ludziach. Twórczyni bloga www.kobietanawsi.pl. Miłośniczka podróży i fotografii społecznej.

Małgorzata Kruszyńska - aktywistka, feministka, animatorka kultury, fanka działań rozwojowych, miedzykulturowych i prokobiecych. Lublinianka z wyboru i urodzenia.  Absolwentka kulturoznawstwa i socjologii UMCS oraz doradztwa zawodowego WSNS. Członkini zarządu Stowarzyszenia Wspierania Aktywności BONA FIDES oraz Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Osobistego STUDEO. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami oświaty i kultury na terenie woj. lubelskiego w ramach działań społeczno - kulturalnych. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2016.

 

O Cyklu: „Panienki z temperamentem” - spotykamy się w kobiecym gronie po to, by nabrać mocy. Na co dzień jesteśmy strasznie zabiegane i zajęte wszystkim, ale bardzo rzadko sobą. Znacie to? Wracacie do domu z pracy, z uczelni, jecie obiad, odpalacie serial i kolejny dzień się kończy. Zamiast tego wpadnijcie do nas! Wy – kobiety, dziewczyny, które macie temperament albo czujecie, że drzemie gdzieś głęboko ukryty w Was. Pomożemy go Wam obudzić! Zapraszamy na spotkania z inspirującymi kobietami, które często robią rzeczy, które „damom nie przystoją”, na warsztaty i szkolenia. Będziemy gadać, pytać, śpiewać, poprawiać, naprawiać, szyć, sadzić, śmiać się i rozrabiać. Dziewczyny, poświęćcie sobie trochę czasu! Koordynatorka Cyklu: Dorota Lesiak

Najważniejsze wydarzenia cykliczne