W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Podróż do wnętrza obrazu - wystawa dla dzieci

Data rozpoczęcia 2018-01-31
Data zakończenia 2018-02-28
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Oratorium Centrum Kultury w Lublinie
Kontakt Zapisy na warsztaty: kasa@ck.lublin.pl, 81 466 61 40
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

"Podróż do wnętrza obrazu” to interaktywna wystawa dla dzieci. W wystawie biorą udział artyści Stowarzyszenia Artystycznego "Otwarta Pracownia" w Lublinie: Tomasz Bielak, Seweryn Chwała, Flora Nastaj, Paweł Korbus, Magdalena Łata, Kamil Stańczak, Sławomir Toman i artyści zaprzyjaźnieni: Oliwia Beszczyńska, Kamila Czosnyk, Zofia Kiciński. Ważną częścią ekspozycji stanowi multimedialny mapping przygotowany specjalnie na wystawę przez Barta Wolniewicza.

Zapraszamy w podróż do niezwykłego świata sztuki pełnego obrazów, w których będzie można się zanurzyć i przeżywać je zupełnie inaczej niż w tradycyjnych muzeach i galeriach. Oratorium w Centrum Kultury w Lublinie, czyli sala która kiedyś służyła jako miejsce do modlitwy, zamieni się w przestrzeń wypełnioną po brzegi obrazami – dziełami dawnych mistrzów oraz współczesnymi realizacjami lubelskich twórców. W naszej galerii dzieci będą mogły zrobić to, co jest zabronione w innych miejscach wystawienniczych, obrazy będzie można dotknąć, przemalować a także stworzyć własne małe dzieła. Każdy będzie mógł stać się ich bohaterem, wejść w tajemnicze przestrzenie, spotkać różne postaci dopisując własny fragment opowieści. Wizualna opowieść wpisana w architekturę Centrum Kultury pokaże dzieła malarskie w nowym świetle jako punkt wyjścia dla dziecięcej kreacji.

Wystawę można zwiedzać w weekendy od 16.00 do 18:00 oraz w tygodniu we wtorek, czwartek i piątek od 17:00 do 19:00

Wystawie towarzyszą warsztaty odbywające się w dniach: 
4.02 godz. 16:00, 6.02 godz. 17:00.
Warsztaty prowadzą: Agnieszka Chwiałkowska, Marta Ryczkowska
Zapisy na warsztaty prowadzi kasa Centrum Kultury w Lublinie: 81 466 61 40
Udział w warsztatach jest bezpłatny

Najważniejsze wydarzenia cykliczne