W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Poetycki Fight Club
Data rozpoczęcia 2009-12-07
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Slam

Poetycki Fight Club to drugie już wydarzenie artystyczne mające na celu promocję różnych środowisk poetyckich oraz gatunków muzycznych w Lublinie. W pojedynku udział wezmą: Rafał Rutkowski, Wojciech Be, Grzegorz Jędrek, Anatol Alter. W części muzycznej wystąpią zespoły Miąższ oraz Naczynia, które wykonają muzykę na żywo do filmów Dom i Labirynt.

Wojciech Dunin-Kozicki - znany jako Wojciech Be. Poeta z Lublina. Bierze udział w slamach i happeningach poetyckich. Sam również takie akcje organizuje. Interesuje się: myślą ludzką, kulturą, sztuką, muzyką.

Rafał Rutkowski urodził się 1988 roku w Warszawie. Autor wydał tomik Linie Papilarne w roku 2005 w Radomiu. Brał udział w Manifestacjach Poetyckich w 2009 roku i w Konkursie 1 wiersza gdzie zdobył nagrodę. Swoje wiersze publikuje w prasie poetyckiej oraz młodzieżowej. Jest studentem Kulturoznawstwa oraz Filologii Polskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Uczestniczy w happeningach, gra też autorskie koncerty w różnych miastach polskich.

Grzegorz Jędrek ur. w 1988 roku, pochodzi z Częstochowy, student filozofii i kulturoznawstwa na KUL. W Internecie publikuje teksty pod pseudonimami krwawygrześ, a także innymi z dopiskiem (krwawy). W portalu www.rynsztok.pl, dzięki wsparciu jednego z założycieli, można znaleźć jego internetowy tomik Szmaragdowi. Od przyjazdu do Lublina uparcie próbuje zrozumieć ciemniejszą stronę miasta i własne w nim miejsce, co z różnym powodzeniem przelewa w teksty.

Anatol Alter ur. 1984 w Krakowie - poeta od dłuższego czasu związany z Lublinem. W swojej twórczości stara się wyciągać z prostych słów głębszy sens, uważając, że poezja powinna ubarwiać rzeczywistość, a nie zaciemniać ją szeregiem niezrozumiałych metafor. W wierszach porusza najczęściej tematykę ludzkiej egzystencji, przemijania, śmierci, jak również miłości, kładąc nacisk na ich rytmikę i melodyczność oraz dosadną pointę.

Naczynia
Zespół powstał w 1999 roku. Jego nazwa pochodzi z filmu Jima Jarmusha Noc na ziemi. Grupa ma na swoim koncie koncerty w całym kraju oraz zagranicą (Węgry, Ukraina). W 2006 roku wydawnictwo OBUH Records wydało debiutancką płytę formacji Naczynia zespołem. Materiał ten został nagrany w studiu Rogalów Analogowy. Na płycie znajdziemy szerokie spektrum muzyczne, od piosenki, nowo-falowo-rockowej, przez niepozbawione humoru garażowo-progresywne peregrynacje, po gitarowo-psychodeliczne szaleństwo okraszone saksofonem. Zespół Naczynia stworzył nowe instrumentacje do filmów animowanych Dom W. Borowczyka i J. Lenicy z 1958 i Labirynt J. Lenicy z roku 1962, które wykona na żywo podczas projekcji w Chatce Żaka.

Skład zespołu: Danios - perkusja, Dawidu - klawisze, Cynio - gitara, Szampua Chua von Karakua - bass, Księżyc - gitara, Maćku co się stało? - sexofon tenorowy

Miąższ
To lubelska formacja muzyczna. Trudno jednoznacznie określić muzykę zespołu. Sami artyści mówią, że stawiają na przerost treści nad formą i na polską piosenkę. Na repertuar grupy składają się zarówno numery komentujące w różny sposób otaczającą nas rzeczywistość, liryczne piosenki ocierające się o poezję, jak również utwory zupełnie surrealistyczne, gdzie muzycy zupełnie puścili wodze swojej wyobraźni.


Wstęp wolny
Wydarzenie odbędzie się w Sali Widowiskowej ACK.

www.ack.lublin.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej