W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Pokaz "Bio-obiekt"

Data rozpoczęcia 2011-09-23
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Plac Litewski
Kategoria Pokaz

Zaprezentowany zostanie program projektu, który następnie ruszy w europejską trasę.


"Bio-obiekt" - mobilny wehikuł działań artystycznych. Przedsięwzięcie jest interdyscyplinarną formą łączącą pięć sztuk: architekturę, sztuki plastyczne, performance, multimedia oraz teatr. Do wnętrza specjalnie zaprojektowanego przez Mirosława Jurczyka ("nordyk") a ozdobionego przez Roberta Kuśmirowskiego obiektu zostaną zaproszeni widzowie, którzy zobaczą program zaprezentowany przez polskich artystów młodego pokolenia. Wewnątrz znajduje się widownia dla kilkudziesięciu osób, tak aby odbywający się w środku program miał charakter kameralny i jednocześnie umożliwił intymny kontakt publiczności ze sztuką. Zaprezentowane wydarzenia zakładają interdyscyplinarność, będzie to spektakl audiowizualny, spektakl teatru tańca w choreografii i reżyserii Tomasza Bazana z Teatru Maat Projekt, teatr tańca w wykonaniu Wojciecha Kapronia oraz performance Dominika Złotkowskiego


Program:
18:00 - 19:00 - spektakl/koncert audio/wizualny – wykonanie Paweł Korbus/Maciej Połynko
19:00 - 19:30 "Orlando.1", Teatr Maat wg koncepcji Tomasza Bazana / taniec: Tomasz Bazan
19:30 - 20:00 Spektakl Lubelskiego Teatru Tańca, reżyseria Wojciech Kaproń
20:00 - 20:30 Performance Dominik Złotkowski
21:00 - Spotkanie z artystami

Opis poszczególnych wydarzeń:

Korbus/Połynko
Korbus/Połynko to spotkanie na równych prawach dwóch różnych form sztuki: obrazu i dźwięku. Spotkanie, które rozpoczęło się pod postacią improwizowanych koncertów audiowizualnych i ewoluowało do powstającego na żywo filmu. Przetworzone dźwięki, słowa i obrazy video składają w chmurę intuicji i sensów tworząc Poezję Audiowizualną Nojsy, fuzje, konfuzje. Obrazy snu i obrazy przebudzenia. Jak się czujesz? Nie wiem. Świat ponowoczesny, synkretyczny. Poezja wobec oddzielenia duszy od ciała, rozumu od uczuć, sacrum od profanum. Z człowieka dla człowieka na żywo. Obrazy, słowa i muzyka.
"Jedno z tych dzieł sztuki, które operując wieloznacznym obrazem i dźwiękiem otwiera przestrzeń do własnych pytań i poszukiwań widza."
Michał Jerz
"To, co zaproponował duet Korbus/Połynko można właściwie nazwać poezją, tyle, że zwielokrotnioną. Słowo zostaje pomnożone przez obraz, dźwięk. Zdania zapętlają się i umykają - trudno je wyłowić, dotarcie do nich wymaga skupienia, uwagi."
Katarzyna Piwońska

Wojciech Kaproń - spektakl „closer”
Wystąpienie solisty teatru tańca. Działanie wizualne oparte w duże mierze na fizyczności i kunszcie tańca współczesnego. Spektakl nie opiera się na żadnym wątku i ma charakter afabularny, gdzie największy nacisk jest położony na estetykę i pracę z ciałem.

Dominik Złotkowskie - performance
Działanie będzie przybierało każdorazowo inną formę i w zależności od tego w jakim mieście będzie przeprowadzane taki będzie miało kształt. Artysta za pomocą rekwizytów oraz środków multimedialnych będzie odnosił się do historii i architektury występującej w danym miejscu. Dlatego działanie jest niepowtarzalne i oparte w dużej mierze na improwizacji

"Orlando.1"
"Tak więc siedział Orlando i czytał - człowiek nagi" wg koncepcji Tomasza Bazana / taniec: Tomasz Bazan
Sytuacja przejścia, moment kiedy powietrze drga jeszcze po przemianie.Metamorfoza wydarza się w najmniej oczekiwanym momencie, bez wielkich znaków i odniesień - wydarza się tutaj i teraz, sam moment jest trudno uchwytny. Oczekiwanie jest pozostawaniem na granicy - nigdy tak naprawdę jej nie opuszcza. TERAZ. Orlando stał się kobietą.
Projekt "Orlando" - inspirowany powieścią "Orlando" Virginii Woolf, "Odysei" Homera i "Malowanym ptakiem" Jerzego Kosińskiego. Projekt zakłada współpracę sceniczną pomiędzy aktorem Jackiem Poniedziałkiem, a tancerzem i choreografem - Tomaszem Bazanem w kierunku poszukiwania nowych środków wyrazu syntetyki teatru dramatycznego i teatru fizycznego, teatru tańca. Do spektaklu, którego premiera przewidziana jest na październik 2012 prowadzi kilka dróg - film 'Orlando' z udziałem Jacka Poniedziałka, Moniki Koteckiej, Patrycji Płani, solo Tomasza Bazana 'Orlando.1', film dokumentalny 'Orlando.Doc' i w końcu wspólny spektakl Tomasza Bazana i Jacka Poniedziałka, kończący roczne poszukiwania.

Daty wydarzenia wyjazdowe
25.09 – Mińsk
28.09 – Berlin
30.09 – Paryż
2.10 – Madryt
6.10 – Bruksela
8.10 – Londyn

Najważniejsze wydarzenia cykliczne