W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Poławiacze Pereł Improv Teatr| Festiwal Legend Lubelskich

Data rozpoczęcia 2016-09-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Organizator Fundacja Sceny InVitro; Urząd Miasta Lublin – Referat Turystyki
Udział Bezpłatny
Kategoria Festiwal

Poławiacze Pereł Improv Teatr – Legendy Dawnego Miasta
improwizacja: Przemysław Buksiński, Remigiusz Jankowski, Łukasz Szymanek, Marcin Wąsowski, Michał Łysiak, Mirek Urban.

„Legendy Dawnego Miasta” to improwizowane przedstawienie teatralne przygotowane przez „Poławiaczy Pereł Improv Teatr” z Lublina. Scenografią będzie przestrzeń Starego Miasta w Lublinie. Inspiracją do spektaklu będą cztery epoki: Średniowiecze, Renesans, Oświecenie i XX-lecie Międzywojenne. Związane z historią dawnych czasów podania, klechdy, opowieści, w których główne role obok lubelskich postaci historycznych - Leszka Czarnego, Pięknej Złotniczanki, Jana Boczarskiego i Nieszczęsnej Rusałki - grają zwyczajni ludzie, mieszkańcy miasta, przechodnie, przyjezdni. W czasie spektaklu będą snuć opowieści o niezwyczajnych mieszkańcach Dawnego Miasta i ich tajemnicach, które stały się miejskimi legendami, powtarzanymi do dziś w podwórkach i bramach.
W improwizację wplatane będą fragmenty opowieści, czytane przez moderatora/aktora. Gotowe opowieści posłużą za punkt wyjścia do zupełnie nowych historii, wypełnionych fantazjami publiczności i żywymi dialogami aktorów Improv teatru „Poławiacze Pereł”.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne