W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Pracownia Słowa - Warsztaty Ekspresji Twórczej

Data rozpoczęcia 2008-05-08
Godzina rozpoczęcia 17:00
Godzina zakończenia 20:00
Kategoria Warsztaty

Warsztaty Ekspresji Twórczej - prowadzi Przemysław Buksiński.

Pracownia Słowa istnieje od 2000 roku. Gromadzi młodzież, studentów i dorosłych (m.in. nauczycieli i instruktorów) zainteresowanych propagowaniem kultury języka polskiego, uprawianiem sztuki recytacji, poprawnym mówieniem. Głównym celem Pracowni jest doskonalenie warsztatu "żywego słowa"; opracowywanie i przygotowanie spektakli i wieczorów poetyckich oraz spotkań autorskich. Twórcą Pracowni jest Anna Krawczyk.
Warsztaty skierowane są do młodzieży ponadgimnazjalnej i dorosłych.

W programie: metody dramy (wykorzystanie metody ruchu rozwijającego, która opiera się na ćwiczeniach rytmiczno – ruchowych rozwijających świadomość własnego ciała oraz przestrzeni działania, zarówno indywidualnej jak i grupowej). Ćwiczenia: rozluźniające, dykcyjne, ekspresji głosu, koncentracji (słuchu, wzroku i dotyku); ćwiczenia z zakresu analizy i interpretacji tekstu literackiego. Doskonalenie warsztatu aktorskiego ( trenowanie umiejętności dokładnego ujmowania i wyrażania intencji aktorskich poprzez słowo, gest, ruch, głos, komunikacja aktor – widz - wzajemne wyczucie). Grupa teatralna przygotowuje różnorodne formy i etiudy teatralne oraz pracuje nad spektaklem poetyckim.

Kontakt:
Anna Krawczyk, tel. 081 53 603 10, e-mail: a.krawczyk@ck.lublin.pl

Najważniejsze wydarzenia cykliczne