W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Pracownia Słowa - Warsztaty Grupy Recytatorskiej

Data rozpoczęcia 2008-05-13
Godzina rozpoczęcia 16:00
Godzina zakończenia 17:30
Kategoria Spotkanie literackie

Pracownia Słowa - Grupa Recytatorska.

Pracownia Słowa istnieje od 2000 roku. Gromadzi młodzież, studentów i dorosłych (m.in. nauczycieli i instruktorów) zainteresowanych propagowaniem kultury języka polskiego, uprawianiem sztuki recytacji, poprawnym mówieniem. Głównym celem Pracowni jest doskonalenie warsztatu "żywego słowa"; opracowywanie i przygotowanie spektakli i wieczorów poetyckich oraz spotkań autorskich. Twórcą Pracowni jest Anna Krawczyk.

Grupa Recytatorska to zajęcia z kultury żywego słowa, dykcji, interpretacji i analizy tekstu. Uczestnicy regularnie biorą udział w spotkaniach literackich i wieczorach poetyckich.

Zajęcia mają za zadanie pobudzić uczestników do poszukiwań repertuarowych oraz artystycznych rozwiązań, które przekażą ważne treści zawarte w polskiej literaturze. W programie m.in.: ćwiczenia z zakresu analizy i interpretacji tekstu literackiego, zestaw podstawowych ćwiczeń oddechowych i fonacyjnych oraz dykcja i emisja głosu. Głównym zadaniem grupy recytatorskiej jest praca nad spektaklem poetyckim oraz przygotowanie do udziału w konkursach recytatorskich.

Zajęcia prowadzi Mateusz Nowak – student Filologii Polskiej UMCS Lublin, wielokrotnie nagradzany na Ogólnopolskich Konkursach Recytatorskich.

Kontakt:
Anna Krawczyk, tel. 081 53 603 10, e-mail: a.krawczyk@ck.lublin.pl

Najważniejsze wydarzenia cykliczne