W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Premiera spektaklu muzycznego: "Widzę i opisuję"

Data rozpoczęcia 2013-11-24
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

Lubelski Salon Artystyczny zaprasza na premierę spektaklu muzycznego „Widzę i opisuję”

reżyseria i opracowanie muzyczne: Jerzy Satanowski
występują: Krystyna Tkacz, Mirosław Czyżykiewicz, Magdalena Piotrowska, Przemysław Buksiński, Agata Klimczak
Zespół muzyczny pod kierunkiem Bartłomieja Abramowicza:
Wiesław Wysocki – saksofon
Bartłomiej Abramowicz – fortepian
Bartłomiej Węgliński – gitara
Albert Wiatrzyk – gitara basowa

Produkcja spektaklu muzycznego autorstwa wybitnego kompozytora i reżysera – Jerzego Satanowskiego – jest wydarzeniem wyjątkowym. Do spektaklu zostali zaangażowani wybitni artyści na czele z Krystyną Tkacz i Magdaleną Piotrowską – związanymi ze scenami warszawskimi, a towarzyszą im artyści lubelscy, m.in. Przemysław Buksiński i Agata Klimczak. Aktorom na scenie akompaniuje na żywo zespół muzyczny.
„Widzę i opisuję” to spektakl ułożony z tekstów roztrząsających problemy tworzenia, oscylujących wokół pytań: czym jest pisanie, malowanie, śpiewanie, granie w teatrze; jakie wzloty i upadki temu towarzyszą; dlaczego i po co tworzymy, a także czym byłby świat gdyby nie sztuka? Są to kwestie niezwykle poważne, ale spektakl nie będzie esejem na ten temat, ale raczej barwnym kalejdoskopem nastrojów, jakie towarzyszą powstawaniu wiersza, piosenki, obrazu. „Widzę i opisuję” dotyka zagadnienia autotematyzmu, które dotyczy dzieł traktujących o powstawaniu dzieła – wymienić można tu choćby „Sześć postaci w poszukiwaniu autora” Pirandella czy „Dziewięć i pół” Felliniego, ale prócz tych poważnych utworów można przytoczyć również przykłady zabawne – wątek rzemieślników przygotowujących przedstawienie w „Śnie nocy letniej” Szekspira. Z tych klasycznych przykładów J. Satanowski jednak nie będzie korzystać wprost, lecz pośrednio, odwołując się do zagadnienia autotematyzmu. Lista autorów wprzęgniętych w projekt „Widzę i opisuję” jest długa i bardzo urozmaicona: od Mickiewicza, Szekspira, Różewicza, Leśmiana, Czechowicza, po Młynarskiego, Koftę i wielu innych. Wyznacza to formę spektaklu, który można określić znanym sformułowaniem: słowno-muzyczny.

bilety: 30/40 zł
Kasa czynna: pon.-pt. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed spektaklem
ul. Peowiaków 12, tel. 81 466 61 40

Najważniejsze wydarzenia cykliczne