W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Prezentacja etiud choreograficznych

Prezentacja etiud choreograficznych
Data rozpoczęcia 2017-04-28
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Sala Widowiskowa | Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Etiudy choreograficzne prezentowane podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca zostały zrealizowane przez młode tancerki i choreografki działające na co dzień w Centrum Ruchu Lubelskiego Teatru Tańca. 

(w)kluczenie — work in progress 
choreografia: Natalia Sykut; taniec: Magdalena Ciupa, Jagoda Chudzik, Joanna Dudek, Ewelina Drzał-Fiałkiewicz, Maria Micek, Joanna Pędzisz; muzyka: Zamilska „Duel 35”.

Choreografia powstała w ramach pracy dyplomowej Natalii Sykut podsumowującej studia na kierunku Choreografia i Techniki Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi. Bazuje na autonomicznych elementach ruchowych, przeplatających się ze sobą w różnych konfiguracjach; zapętlających się lub tworzących wraz z innymi ciąg uporządkowanych figur i kroków.

Axolotl
choreografia/taniec: Joanna Dudek; muzyka: Axolotl, Blixa Bargeld 

Fuzyjna choreografia eksperymentalna bazująca na technice tańca współczesnego i belly dance. 

Classicamente
koncepcja i choreografia: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz; taniec: Agata Janczak; muzyka: Wolfgang Amadeusz Mozart; 

To historia piękna i poszukiwania ideału zarówno w formie zewnętrznej, jak i wewnętrznych dążeniach. Refleksja nad tym, czym jest okupione dążenie do doskonałości. 

Trofia
koncepcja i choreografia: Ewelina Drzał-Fiałkiewicz; taniec: Magdalena Ciupa, Joanna Dudek, Maria Micek, Natalia Sykut; scenografia: Grzegorz Fiałkiewicz

„Trofia” odnosi się do czerpania energii, inspiracji, pomysłów z otoczenia, przedmiotów i ludzi, którzy znajdują się w tej samej przestrzeni, poczucia ograniczenia związanego z przebywaniem w zamkniętej społeczności, rywalizacji między jej członkami oraz potencjalnie wyczerpującą się inspiracją. Czy potrzeba zmian może ograniczyć się do modyfikacji otoczenia, czy musi wiązać się ze zmianą środowiska?

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej