W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Prezentacja: Trakt Pamirski

Data rozpoczęcia 2017-05-27
Godzina rozpoczęcia 16:30
Miejsce Sala Kinowa CK / Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Zwiedzanie

prezentacja globtroterska / tradycja muzułmańska

Centralna Azja to nadal duża egzotyka dla Europejczyków, a opowieść o niej widziana oczami dziennikarki i filozofki  z siedzenia motocykla będzie jeszcze ciekawsza. Iza Wołoszyńska, która w ubiegłym roku przejechała samochodem Ukrainę, Rosję i Kazachstan, by następnie motocyklem „zjeździć” Kirgistan i Tadżykistan przedstawi swoją fotorelację z tej wyprawy. Niewiele osób wie, że około 90% mieszkańców tych krajów to muzułmanie.  

Iza Wołoszyńska jest absolwentką filozofii na UMCS, ukończyłam studia podyplomowe z zakresu dziennikarstwa oraz edytorstwa na KUL. Współpracuje z Magazynem Lubelskim LAJF, gdzie między innymi zamieszcza relacje ze swoich podróży, głównie na wschód od Polski. Środkiem lokomocji jest zwykle motocykl, który daje oprócz oczywistej przyjemności z jazdy, możliwość bliższego kontaktu z napotkanymi ludźmi. Zdjęcia, które powstają po drodze nie są dla niej celem samym w sobie, rejestrowane są małym amatorskim aparatem. „Kiedyś pomogą pamięci wrócić do odwiedzonych miejsc” – mówi podróżniczka.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne