W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Projekt: "Komunikacja miejska"

Projekt: "Komunikacja miejska"
Data rozpoczęcia 2013-11-08
Data zakończenia 2013-11-24
Kategoria Akcja

"Komunikacja miejska" to projekt w przestrzeni publicznej Lublina, działający w audiosferze miasta. Przez okres dwóch tygodni tradycyjne komunikaty o przystankach w pojazdach komunikacji miejskiej na obszarze centrum czytane będą przez zaproszonych do projektu członków czeczeńskiej społeczności Lublina. Głosy, zróżnicowane pod względem wieku i płci, poprzez słyszalny, wschodni akcent, niosą za sobą echa innej kultury. Komunikaty będą słyszalne na 22 przystankach w Lublinie.

Komunikacja miejska w sferze symbolicznej znosi izolację czeczeńskiej mniejszości oraz stawia pytanie o tożsamość; o to kogo nazywamy Polką/Polakiem; kogo włączamy, a kogo wykluczamy ze wspólnoty państwowej i narodowej.

Praca powstała dzięki uczestnictwu: Adama Borchashvili, Maty Borchashvili, Lidy Khamzatovej i Khasana Khizvieva oraz ZTM Lublin i Radia Lublin.

Karolina Freino - Urodzona w 1978 roku. Artystka wizualna, wykorzystuje różne techniki i media artystycznej wypowiedzi. Studia w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (rzeźba), Edinburgh College of Art (School of Sculpture) i Uniwersytecie Bauhasu w Weimarze (MFA Sztuka Publiczna i Nowe Strategie Artystyczne). Od 2007 roku asystentka w Katedrze Rzeźby i Działań Przestrzennych ASP we Wrocławiu. Stypendystka m.in. Alfred Töpfer Stiftung (2005/6) i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2012). Od 2006 roku pracuje z Duąicą Dražić (SRB), Samem Hopkinsem (UK/KEN) i Teresą Luzio (P) jako usually4.