W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Promocja książki Marty Denys

Data rozpoczęcia 2010-12-14
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", ul. Grodzka 21
Kategoria Spotkanie autorskie

Promocja książki Lublin między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918-1939 Marty Denys oraz spotkanie z Autorką.

W programie spotkania także:
- projekcja filmu Stanisława Magierskiego z 1937 kub 1938 roku
- czytanie fragmentów książki w interpretacji Józefa Szopińskiego
- pokaz slajdów ze zdjęciami przedwojennego Lublina.

Spotkanie poprowadzi Joanna Zętar.

Czy prawdą jest, że to ułani Beliny-Prażmowskiego jako pierwsi wkroczyli do Lublina w 1915 roku? Co z Lublinem łączyło Józefa Czechowicza i jaką mroczną tajemnicę kryje cmentarz wojskowy przy ulicy Białej? Gdzie wypiekano najlepszy chleb i kupowano najmodniejsze stroje? W jaki sposób Zakłady Mechaniczne E. Plage i T. Laśkiewicz były związane z lubelską Fabryką Samolotów? Jak wyglądało Krakowskie Przedmieście – centrum przedwojennej metropolii? Na te i inne pytania odpowiada książka Lublin między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918-1939.
Opowieść o mieście toczy się wokół najważniejszych i najciekawszy sfer życia mieszkańców ówczesnego Lublina. Czytelnik ma niepowtarzalną szansę poczuć atmosferę panującą na zatłoczonych uliczkach, poznać repertuar kin i teatrów, przepisy na najsmaczniejsze regionalne dania, kulisy przyczyn katastrof lotniczych, zwiedzić nieistniejącą już dzielnicę żydowską oraz więzienie na zamku Lubelskim. Rozdziały zostały opatrzone unikatowymi fotografiami, licznymi ciekawostkami i danymi adresowymi, które ułatwią poznanie dawnej lokalizacji wielu instytucji.

Do książki dołączone są dodatki, pośród nich płyta DVD z filmami ukazującymi przedwojenne miasto: Najkrótszy film o Lublinie, II Krajowa wystawa koni w Lublinie oraz Przekazanie przez społeczeństwo Lublina wojsku broni i Szkoły Pilotów w Świdniku pod Lublinem.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne