W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Promocja książki Piotra Tymińskiego "Przybysz"

Promocja książki Piotra Tymińskiego "Przybysz"
Data rozpoczęcia 2018-06-14
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ACK UMCS „Chatka Żaka”, I. Radziszewskiego 16
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie literackie

Spotkanie z autorem i wydawcą publikacji. 

Rok 1944. Dwóch nastoletnich chłopców podejmuje ucieczkę z transportu na roboty do  Rzeszy. Czy uda im się pokonać przeciwności i dotrzeć do domu? /Wojna powoli dobiega końca, kiedy dwunastoletni Bronek, w domu nazywany Dzidkiem, zostaje pojmany przez Niemców. Trafia do transportu wiozącego ludzi na roboty przymusowe w Rzeszy. W bydlęcym wagonie, ściśnięty wraz z tłumem podobnych mu nieszczęśników, wciąż nie traci nadziei na powrót do domu. Wspólnie z poznanym w niedoli kolegą podejmuje decyzję o ucieczce. Choć chłopcy wiedzą, że ryzykują życie, pragnienie wolności jest silniejsze niż wszelkie przeszkody… W tej historii, opartej na autentycznych wydarzeniach, długa i niebezpieczna droga do domu będzie przeżyciem, którego bohaterowie nigdy nie zapomną. / Źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res

Piotr Tymiński urodził się w 1969 roku. Magister historii, specjalista w dziedzinie mniejszości narodowych w Polsce. Studiował na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie zdobył gruntowną wiedzę i doświadczenie w posługiwaniu się źródłami. Sam o sobie mówi, że jest historykiem z wykształcenia i z zamiłowania, a badanie dziejów nieprzerwanie sprawia mu przyjemność. Autor powieści historycznych: "Wołyń. Bez litości" oraz "Przybysz". Jego twórczości przyświeca myśl przekazywania czytelnikom w przystępny sposób wiadomości z naszych dziejów. W debiucie, który miał miejsce w zeszłym roku, poruszył niezwykle istotny temat walki o przetrwanie ludności polskiej na Wołyniu. Książka stanowi swego rodzaju hołd dla członków samoobron wołyńskich, partyzantów AK oraz sprawiedliwych Ukraińców. Drugie dzieło pisarza swoją premierę miało 5 lutego br. Jest ono zbeletryzowanym zapisem przeżyć dwunastolatka u schyłku II wojny światowej. Otrzymujemy w nim obraz wydarzeń z perspektywy dziecka, którego niepohamowane dążenie do wolności prowadzi do podejmowania niezwykle dojrzałych decyzji.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej