W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Przystanek Poetów - spotkanie z Joanną Bednarek

Data rozpoczęcia 2018-02-01
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Spotkanie z autorką książki „O pochodzeniu rodziny”, połączone z jej promocją. W nowoczesnym języku autorka przedstawia perypetie, rzec by można obyczajowe. Jednak gdzieś pomiędzy zwyczajnymi sprawami czai się interesująca wrażliwość pisarki.

Joanna Bednarek – filozofka, pisarka, tłumaczka, członkini redakcji pisma „Praktyka Teoretyczna”, publikowała m.in. w „Krytyce Politycznej” i „Czasie Kultury”. Autorka książek: „Polityka poza formą. Ontologiczne uwarunkowania poststrukturalistycznej filozofii polityki” (2012), „Linie kobiecości. Jak różnica płciowa przekształciła literaturę i filozofię?” (2016) i „Życie, które mówi. Nowoczesna wspólnota i zwierzęta” (2017). „O pochodzeniu rodziny” to jej pierwsza powieść.  

Najważniejsze wydarzenia cykliczne